Snapdragon X Elite trafi na wszystkie rodzaje PC

Snapdragon X Elite trafi na wszystkie rodzaje PC

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/3/2024, 4:20 PM

Liczba odsłon: 531

Qualcomm poprowadził dziś keynote "The PC Reborn" na Computex 2024 w Tajwanie. Jak nietrudno było się domyślić, głównym tematem były nowe chipy Snapdragon X Plus i Elite, które będą dostępne na Copilot+ PCs od 18 czerwca. Producent wyjawił, że te wyjątkowo mocne układy ARM zasilą nie tylko laptopy/2-w-1, ale też właściwie wszystkie rodzaje komputerów PC.

CEO i President Qualcomm, Cristiano Amon, potwierdził dziś, że pierwszą falą urządzeń ze Snapdragonem X Plus/Elite będą zapowiedziane już wcześniej laptopy, niemniej jednak na slajdzie za nim pokazano pecety właściwie wszystkich kształtów i rozmiarów, wliczając w to tablety, mini-PC i zestawy All-in-One. Amon nie wyjawił, którzy producenci PC użyją nowych układów na swoich maszynach ani kiedy moglibyśmy się ich spodziewać. Możliwe, że firma przekaże więcej na swoim dorocznym wydarzeniu w okolicach października.

Qualcomm zaczął już przyjmować zamówienia na niebędące laptopami PC ze Snapdragonem X Elite i Windows 11. Pod koniec maja producent ogłosił Snapdragon Dev Kit dla Windows. Pecet ten został stworzony dla deweloperów oprogramowania, aby mogli tworzyć na nim nowe aplikacje lub portować istniejące, tak by uruchamiały się natywnie na ARM PC. Na dzisiejszym wystąpieniu prezes firmy powiedział, że zamówienia zestawu idą bardzo dobrze, więc to sygnał, że w przyszłości zobaczymy więcej natywnych aplikacji Arm na Windows 11.

Dowiedz się więcej z artykułów:

Źródło: https://www.neowin.net/news/qualcomm-teases-snapdragon-x-elite-chips-are-coming-to-all-types-of-pc-form-factors/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia