Snapchat walczy z nieoficjalnymi aplikacjami

Snapchat walczy z nieoficjalnymi aplikacjami

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 12/21/2014, 1:39 PM

Liczba odsłon: 3013

Snapchat póki co nie oferuje oficjalnej aplikacji dla mobilnej platformy Microsoftu. Do tej pory użytkownicy systemu Windows Phone radzili sobie korzystając z propozycji niezależnych programistów. Jedną z nich była dość popularna aplikacja 6snap. Snapchat postanowił jednak ukrócić ten proceder i zablokował konta użytkowników korzystających z usługi za pomocą nieoficjalnych aplikacji.

Decyzja podjęta przez osoby odpowiedzialne za serwis Snapchat jest dość nieoczekiwana i możliwe, że stanowi początek groźnej dla użytkowników Windows Phone tendencji. Wszystkie osoby korzystające ze Snapchata za pomocą nieoficjalnych alternatyw zostały poinformowane o łamaniu regulaminu i poproszone o zmianę hasła oraz skorzystanie z oficjalnej aplikacji. Osoby, które zbagatelizowały ostrzeżenie zostały ukarane blokadą konta. Do Microsoftu wpłynęła również prośba o usunięcie z Windows Phone Store aplikacji 6snap i jej podobnych.

Zaistniała sytuacja wydaje się być dość nielogiczna - dlaczego w obliczu braku oficjalnej aplikacji Snapchata dla Windows Phone podjęta została tak radykalna decyzja? Powodem jest zagrożone bezpieczeństwo użytkowników i wizerunku serwisu. Snapchat bowiem nie może zagwarantować bezpieczeństwa danych użytkowników, jeśli Ci decydują się na używanie nieoficjalnej aplikacji. W razie wycieku poufnych danych Snapchat nie ponosi odpowiedzialności, ale jego wizerunek może zostać zagrożony.

Podjęte przez Snapchat kroki mogą być początkiem groźnej dla użytkowników Windows Phone tendencji. Skoro na prośbę powyższego serwisu, Microsoft był zmuszony do usunięcia 6snap i innych aplikacji tego typu, to dlaczego miałoby być inaczej w przypadku myTube, albo MetroTube na wniosek Google'a?

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia