Snapchat na Windows wydany w Microsoft Store jako aplikacja PWA

Snapchat na Windows wydany w Microsoft Store  jako aplikacja PWA

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/28/2022, 11:38 AM

Liczba odsłon: 1075

Snapchat w końcu doczekał się wydania w Microsoft Store jako Progressive Web App (PWA). Wydanie dostępne na Windows 10 i Windows 11 jest oparte na internetowej wersji aplikacji i obsługuje je Microsoft Edge. Dzięki temu możemy być pewni, że wszystkie funkcje wersji przeglądarkowej będą dostępne, zaś rozmiar instalacji wynosi tylko 1,4 MB.

Użytkownicy systemów Windows 10 i Windows 11 mogą już zainstalować Snapchata na swoich komputerach i będzie on działać jak natywna aplikacja, za co odpowiada obsługa PWA w Edge. Po zainstalowaniu apki jej ikona pojawi się w menu Start i będzie dostarczać powiadomienia. Wersja ta będzie również zawsze aktualna.

Jest to pierwsze tego typu oficjalne wydanie. Wiele lat temu zewnętrzni deweloperzy próbowali wprowadzić Snapchata do Sklepu Windows Phone. Jedną z takich prób była aplikacja 6snap, która została usunięta w 2014 roku wraz z innymi nieoficjalnymi klientami. Aby powstrzymać korzystanie z takich aplikacji przez użytkowników Windows Phone'ów, Snapchat zablokował nawet konta osób korzystających z "nieautoryzowanych programów". Niektórzy uważają, że przyczyniło się to do upadku tych urządzeń.

Snapchat na Windows wydany w Microsoft Store  jako aplikacja PWA

Warto przypomnieć, że w 2018 roku Snapchat udostępnił aplikację Snap Camera na Windows. Zawiera ona efekty zwane filtrami, które są większości dobrze znane. Pozwala nakładać te efekty na obraz z kamery w innych aplikacjach, takich jak Twitch, Teams czy Skype. Nie ma tu jednak mowy o podstawowej funkcjonalności Snapchata, która pojawiła się dopiero w dedykowanej aplikacji PWA.

Snapchat na Windows 10 i Windows 11 pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia