SharePoint Premium z AI oficjalnie zapowiedziany

SharePoint Premium z AI oficjalnie zapowiedziany

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2023, 10:30 PM

Liczba odsłon: 644

Na dzisiejszej konferencji Ignite 2023 Microsoft zapowiedział SharePoint Premium, zaawansowaną platformę zarządzania treściami i doświadczeniami oraz nowy etap ewolucji dla Syntex. SharePoint Premium wprowadza AI, automatyzację i dodatkową ochronę do Twoich doświadczeń, przetwarzania i zarządzania zawartością. Dzięki niemu Microsoft przeniesie usługi już udostępnione w ramach Syntex — tym SharePoint Advanced Management — aby dołączyły do rosnącej rodziny usług SharePoint.

Content to siła napędowa każdej organizacji. Jest to sposób, w jaki świetne zespoły współpracują, aby tworzyć lepsze produkty i usługi, które zachwycają klientów. To sposób, w jaki liderzy napędzają transformację procesów w celu zwiększenia elastyczności i obniżenia kosztów. Jest też tym, jak organizacje wykorzystują swoją wiedzę, aby podejmować lepsze decyzje i pomagać pracownikom w rozwoju. Z tego powodu powstaje więcej contentu niż kiedykolwiek wcześniej — dwa miliardy dokumentów dziennie na platformie Microsoft 365 — dlatego należy je organizować i zarządzać nimi przy użyciu niezawodnych procesów, zabezpieczeń i zgodności. Ponieważ możliwości oferowane przez AI i Copilota sprawiają, że content jest jeszcze bardziej wartościowy dla rozwoju Twojej organizacji i pracowników, oznacza to, że kompleksowe i innowacyjne rozwiązanie do zarządzania contentem jest cenniejsze niż kiedykolwiek.
— Jeff Teper, President w Collaborative Apps & Platforms, Microsoft

SharePoint Premium dostarcza nowe sposoby interakcji z Twoją najbardziej krytyczną zawartością, zarządzania i ochrony jej przez cały cykl życia. Pomaga też zmaksymalizować wartość contentu z ochroną i strukturą oraz przygotować ją dla Copilota w Microsoft 365, asystenta AI nowej generacji , który przekształca produktywność. SharePoint Premium skupia się na obszarach, takich jak:

  • Doświadczenia i rozwiązania związane z contentem — wspomaganie produktywności pracowników i usprawnianie procesów biznesowych poprzez utrzymywanie świeżych treści, umożliwienie odkrywania i współpracę nad setkami typów plików, a także optymalizacja procesów dotyczących krytycznych dokumentów biznesowych z większym udziałem AI, ochrony i przepływów pracy.
  • Przetwarzanie contentu — organizuj swoją zawartość, aby zmaksymalizować jej wartość, wykorzystując automatyzację napędzaną przez AI, aby tworzyć, klasyfikować i tagować dokumenty oraz przygotowywać treści dla Copilota.
  • Zarządzanie contentem — aktywnie przeciwdziałaj nadmiernemu udostępnianiu i rozprzestrzenianiu się treści, zarządzając ich cyklem życia i kontrolując dostęp za pomocą prostych, ale potężnych narzędzi.

Możesz korzystać z funkcji SharePoint Premium już dziś. Usługi przetwarzania treści, takie jak przetwarzanie dokumentów, składanie treści, OCR, podpis elektroniczny i inne, są już ogólnodostępne pod marką Syntex w modelu pay-as-you-go dla większości planów Microsoft 365. Usługi dostępne teraz pod marką Syntex będą przeniesione do marki SharePoint Premium w 2024 roku.

SharePoint Premium będzie dostępny w dwóch modelach licencyjnych:

  • Wspomniane usługi przetwarzania treści będą dostępne w modelu pay-as-you-go dla większości planów Microsoft 365.
  • Nowe możliwości, takie jak aplikacja Business Documents, Documents Hub, rozszerzona przeglądarka plików i "SAM", będą dostępne jako usługi licencjonowane na stanowisko, które możesz dodać do planów Microsoft 365. Ich cennik zostanie ogłoszony przy przejściu na ogólną dostępność w 2024 roku.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/sharepoint-premium-blog/introducing-sharepoint-premium-the-future-of-ai-powered-content/ba-p/3981076

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia