Redaktor Microsoft dostępny w Outlook na kolejnych platformach

Redaktor Microsoft dostępny w Outlook na kolejnych platformach

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/22/2022, 6:55 PM

Liczba odsłon: 1808

Redaktor Microsoft (Microsoft Editor) to inteligentny asystent pisania, który od ponad dwóch lat służy użytkownikom Edge, Office i nie tylko. Wspomaga on pisanie dokumentów, notatek czy e-maili, integrując się z Outlookiem niemal od samego początku. Teraz Microsoft ogłasza jego szerszą dostępność na różnych platformach.

Outlook od dawna oferuje sprawdzanie pisowni i inne zintegrowane narzędzia pomagające ulepszyć pisane wiadomości. W 2020 roku dołączył do nich Redaktor Microsoft, oferując sprawdzanie pisowni, korektę gramatyczną i sugestie stylistyczne. Rozszerzenie nie działało jednak od początku na wszystkich platformach (przykładowo do Outlook na iOS trafił dopiero w tym roku). Teraz Microsoft poinformował o szerszej dostępności Redaktora na różnych klientach programu pocztowego.

Redaktor Microsoft jest teraz dostępny w większej liczbie aplikacji Outlook. Redaktor pomaga ci pisać z pewnością siebie, używając Outlook na Windows, Mac, przeglądarki, iOS i Androida ze wspieranym typem konta. Redaktor Microsoft oferuje sugestie pisowni, gramatyki i stylu. (...) Redaktor Microsoft jest automatycznie włączony w Outlook u subskrybentów Microsoft 365, których domyślny język systemu jest obsługiwany przez Redaktora. Użytkownicy mogą wyłączyć lub edytować ustawienia Redaktora indywidualnie w każdej aplikacji Outlook.
— Ellie Jones, Developer w Microsoft

Jeśli chodzi o dostępność dla poszczególnych wersji językowej, to mamy dobrą wiadomość dla polskojęzycznych użytkowników: Redaktor Microsoft obsługuje język polski zarówno w sprawdzaniu pisowni i gramatyki, jak również w ulepszeniach stylistycznych, czyli de facto we wszystkich trzech obszarach swojego funkcjonowania.

Dowiedz się więcej z naszych poprzednich artykułów:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia