Przedłużone aktualizacje Windows 7 będą dostępne dla wszystkich firm

Przedłużone aktualizacje Windows 7 będą dostępne dla wszystkich firm

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/2/2019, 11:10 AM

Liczba odsłon: 2649

Wsparcie dla Windows 7 wygaśnie 14 stycznia 2020 roku. Mając to na uwadze, wiele firm i użytkowników prywatnych zaczęło już planować migrację, ale nie wszyscy zdążą przed wyznaczonym terminem, a niektórzy mimo braku wsparcia nie zmienią systemu. Właśnie dla nich Microsoft przygotował Windows 7 Extended Security Updates (ESU) - płatną ofertę, w ramach której dostarczane będą aktualizacje zabezpieczeń aż do stycznia 2023 roku. Z wcześniejszych ustaleń wynikało, że wcale nie będzie tak łatwo załapać się na ESU. Microsoft postanowił jednak pozbyć się tych ograniczeń.

Podczas gdy wielu z was jest już na drodze do wdrożenia Windows 10, rozumiemy, że każdy jest na innym etapie procesu upgrade'u. Mając to na uwadze, ogłaszamy dziś, że aż do stycznia 2023 roku rozszerzamy dostępność płatnych Windows 7 Extended Security Updates (ESU) dla firm wszystkich rozmiarów (Wcześniej Windows 7 ESU były dostępne tylko dla klientów Windows 7 Professional i Windows 7 Enterprise w Volume Licensing). Windows 7 ESU będą sprzedawane dla pojedynczych urządzeń z ceną rosnącą każdego roku.

Począwszy od 1 grudnia 2019 roku, firmy wszystkich rozmiarów mogą nabyć ESU poprzez program Cloud Solution Provider (CSP). Oznacza to, że klienci mogą współpracować z partnerami, by otrzymać bezpieczeństwo, którego potrzebują, szykując się na przejście na Windows 10.
— Jared Spataro, CVP Microsoft 365

Jak widać, dodatkowe aktualizacje będą łatwo dostępne niezależnie od rozmiaru firmy i liczby stanowisk. Zapowiadając ofertę ESU, Microsoft mógł nie mieć jeszcze precyzyjnych planów dotyczących dostępności albo po prostu zwlekał z ich wyjawieniem. Warto przypomnieć, że wykupienie ESU to nie jedyna droga, by przedłużyć życie Windows 7. Drugą jest usługa Windows Virtual Desktop, w ramach której aktualizacje te dostarczane będą bez dodatkowych opłat.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia