Problemy z synchronizacją dźwięku mogą blokować aktualizację do Windows 11 22H2

Problemy z synchronizacją dźwięku mogą blokować aktualizację do Windows 11 22H2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/4/2022, 6:55 PM

Liczba odsłon: 2118

Microsoft zaktualizował listę znanych problemów z Windows 11 2022 Update. Opisane są na niej scenariusze, w których Windows Update nakłada na urządzenie blokadę aktualizacji do czasu rozwiązania problemu, aby uniknąć większych problemów z niezgodnością i nie tylko. Na liście znalazł się nowy punkt związany z dźwiękiem.

Według opisu problem polega na tym, że dźwięk może nie być synchronizowany podczas przechwytywania wideo za pomocą Xbox Game Bar i innych aplikacji rejestrujących/przetwarzających wideo opartych na tych samych technologiach. Choć został on opisany na stronie wczoraj, to w rzeczywistości rozwiązanie nadeszło o wiele wcześniej — w aktualizacji KB5018496 (build 22621.755) z 25 października. Co dokładnie na ten temat wiemy?

Aplikacja Xbox Game Bar może mieć problemy, w których audio nie jest synchronizowane podczas rejestrowania gry na wideo. Bardziej prawdopodobne jest, że natraficie na ten problem korzystając z funkcji "Nagrywaj ostatnie 30 sekund", gdy w Xbox Game Bar włączone jest ustawienie "Nagrywaj w tle, kiedy gram w grę". Uwaga dla deweloperów: Aplikacje, które przechwytują lub przetwarzają pliki wideo z użyciem tych samych, leżących u podstaw bibliotek lub API Windows, co Xbox Game Bar, mogą również być dotknięte tym problemem.

Aby zabezpieczyć wasze doświadczenie aktualizacji, zaaplikowaliśmy blokadę zgodności na urządzeniach, które wcześniej używały funkcji przechwytywania w Xbox Game Bar, co zapobiega oferowaniu im lub instalowaniu Windows 11 w wersji 22H2. Jeśli wasza organizacja używa Update Compliance, safeguard ID to 41584256.

Rozwiązanie: Problem ten został rozwiązany w KB5018496. Jeśli upgrade'owaliście już do Windows 11 w wersji 22H2, instalacja KB5018496 rozwiąże ten problem. Uwaga: KB5018496 nie instaluje się automatycznie. Aby zaaplikować tę aktualizację, możecie sprawdzić dostępność aktualizacji i wybrać opcjonalną aktualizację (preview), aby ją pobrać i zainstalować.

Blokada bezpieczeństwa według założeń zostanie usunięta w połowie listopada 2022 roku. Uwaga: Zalecamy, abyście nie próbowali ręcznie upgrade'ować z użyciem przycisku Aktualizuj teraz lub narzędzia Media Creation Tool, dopóki problem nie zostanie rozwiązany, a blokada — usunięta.

— Microsoft

Opisany wyżej problem dotyczy jedynie Windows 11 22H2 w wersji klienckiej. Wydania serwerowe nie są tym objęte.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia