Październikowa aktualizacja dla Xbox Series X-S z wieloma nowościami

Październikowa aktualizacja dla Xbox Series X-S z wieloma nowościami

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/20/2022, 2:00 PM

Liczba odsłon: 1934

Wczoraj zespół Xbox wydał październikową aktualizację dla konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S, która wprowadza kilka interesujących i wyczekiwanych funkcji. Dzięki aktualizacji możliwa będzie między innymi zmiana głośności telewizora za pomocą konsoli Xbox, wyciszenie dźwięków podczas uruchamiania konsoli, ulepszone ekrany konfiguracji i wiele innych. Poniżej przedstawiamy pełną listę zmian.

Nowości i zmiany w Xbox October Update dla Xbox Series X|S

Zmiana głośności telewizora - nowa funkcja konsoli Xbox Series X|S

Konsole Xbox Series X|S mogą używać funkcji HDMI o nazwie Consumer Electronics Control (CEC) do wysyłania poleceń do i z urządzeń obsługujących CEC, takich jak telewizory podłączone do konsoli. Udostępniono nową funkcję dla konsol Xbox Series X|S podłączonych do telewizorów przez HDMI.

Można teraz zmienić głośność telewizora w sekcji audio i muzyki przewodnika Xbox. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć przycisk Xbox na kontrolerze, aby wyświetlić przewodnik i przejdź do sekcji Dźwięk i muzyka, w której widoczne będą przyciski umożliwiające zmianę głośności telewizora lub jego wyciszenie. Eliminuje to potrzebę sięgania po pilota telewizora, aby zmienić głośność w trakcie gry lub filmu.

Październikowa aktualizacja Xbox Series X|S

Wyciszanie dźwięków startowych

Dodano funkcję, o którą prosili użytkownicy, aby mieć możliwość wyboru cichego uruchamiania konsoli. Teraz można dostosować ustawienia, aby wyciszyć wszystkie dźwięki podczas uruchamiania konsoli Xbox. Wystarczy przejść do: Profil i system > Ustawienia > Ogólne > Głośność i wyjście audio > Opcje dodatkowe i wybrać Wycisz dźwięki uruchamiania.

Październikowa aktualizacja Xbox Series X|S

Wybór i zmiana domowej konsoli Xbox

Przekształcanie konsoli w domową konsolę Xbox zapewnia znajomym i rodzinie dostęp do gier i zawartości, gdy nie jesteśmy zalogowani. Domowa konsola Xbox umożliwia także granie w gry cyfrowe w trybie offline. Microsoft dodał kilka nowych ekranów konfiguracji, aby ułatwić wybór i zmianę konsoli domowej podczas konfigurowania nowej konsoli Xbox.

Październikowa aktualizacja Xbox Series X|S

Zmiany w nazwach trybów zasilania Xbox

Konsolę Xbox Series X|S lub Xbox One można skonfigurować tak, aby korzystała z różnych trybów zasilania, w zależności od preferencji. W aktualizacji Microsoft zaktualizował informacje, które mają pomóc w wyborze ustawienia, które będą dla użytkownika najlepsze. Ponadto zmieniono nazwy opcji: Tryb czuwania to teraz Uśpiony, a Oszczędzanie energii to teraz Zamknij (oszczędzanie energii). Aby wyświetlić ustawienia zasilania konsoli Xbox, należy nacisnąć przycisk Xbox w celu otwarcia przewodnika i wybrać kolejno Profil i system > Ustawienia > Ogólne > Opcje zasilania.

Październikowa aktualizacja Xbox Series X|S

Klucze dostępu teraz są kodami PIN

Hasło do konsoli Xbox i klucze dostępu gościa to dodatkowa warstwa zabezpieczeń powiązana z osobistym profilem Xbox. Microsoft postanowił zmienić nazewnictwo tych zabezpieczeń. Teraz nazywają się one: PIN konsoli Xbox oraz PIN gościa konsoli Xbox. Można używać kodu PIN na dowolnej konsoli Xbox, do której się logujemy, i wprowadzać ograniczenia do takich rzeczy, jak zakupy i kontrola rodzicielska.

Październikowa aktualizacja Xbox Series X|S

Aktualizacja oprogramowania układowego kontrolera

Aktualizacja kontrolerów za pomocą najnowszego oprogramowania maksymalizuje możliwości i kompatybilność kontrolera. Microsoft wprowadza aktualizację oprogramowania, która zawiera poprawki błędów dla kontrolerów USB, które łączą się z kontrolerem Xbox Adaptive Controller, oraz dodatkowe poprawki dla następujących kontrolerów Xbox:

  • Kontroler bezprzewodowy Xbox Elite z serii 2.
  • Kontrolery bezprzewodowe Xbox Series X|S.
  • Kontrolery adaptacyjne dla konsoli Xbox.
  • Kontrolery bezprzewodowe dla konsoli Xbox One z obsługą Bluetooth.

Przycinanie klipów wideo w Aplikacji Xbox

Teraz można przycinać długość klipów wideo z gier z konsoli Xbox za pomocą aplikacji Xbox na Androida i iOS. Aby to zrobić należy przejść do Biblioteki > Ujęcia i wybrać dowolny z klipów. Możliwy będzie wybór początku i końca klipu, a następnie udostępnienie go znajomym.

Październikowa aktualizacja Xbox Series X|S

Udostępnianie w Medal.tv za pomocą Xbox Game Bar

Xbox Game Bar współpracuje z większością gier na komputerze z systemem Windows 11/10, zapewniając natychmiastowy dostęp do widżetów do przechwytywania i udostępniania ekranu — a wszystko to bez wychodzenia z gry. Od teraz możliwe jest bezpośrednie importowanie dowolnych klipów nagranych za pomocą aplikacji Xbox Game Bar do serwisu Medal.tv, gdzie można edytować, publikować i udostępniać swoje ulubione momenty z gry.

Podczas grania należy nacisnąć klawisze Windows + G na klawiaturze, aby otworzyć aplikację Xbox Game Bar. Posiadacze kontrolera Xbox podłączonego do komputera, mogą nacisnąć przycisk Xbox. Teraz w menu Przechwytywanie > Zobacz wszystkie moje ujęcia można wybrać klip, a następnie użyć opcji Udostępnij w Medal.tv.

Październikowa aktualizacja Xbox Series X|S