Outlook radzi sobie lepiej ze spamem

Outlook radzi sobie lepiej ze spamem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/13/2024, 8:00 PM

Liczba odsłon: 370

Spam to niechciane lub nieproszone wiadomości, które trafiają do naszej skrzynki e-mail. Mogą pochodzić od firm, które zwyczajnie próbują reklamować swoje produkty lub usługi i są one stosunkowo niegroźne. Inaczej jest z wiadomościami wykorzystującymi phishing, które próbują wykradać dane, sprawiając wrażenie, że pochodzą z wiarygodnego źródła, takiego jak bank lub firma kurierska. W jaki sposób Outlook pomaga chronić przed tą niepożądaną zawartością?

Wyświetlanie adresu e-mail nadawcy na liście Wiadomości-śmieci

Dzięki pokazywaniu adresu e-mailowego obok nazwy nadawcy w folderze ze spamem użytkownicy Outlooka zaoszczędzą wiele czasu na sprawdzanie, czy wiadomość pochodzi z wiarygodnego źródła. Jeżeli nazwa nadawcy brzmi znajomo, ale adres budzi wątpliwości, to nawet nie trzeba otwierać wiadomości, by zdecydować o jej zignorowaniu.

Wyświetlanie adresu e-mail nadawcy na liście Wiadomości-śmieci

Polecamy jednak uważać na e-mail spoofing, czyli technikę, która podmienia adres widoczny w polu nadawcy na inny. Taka wiadomość może wyglądać na autentyczną. Spoofing jest też stosowany w połączeniach telefonicznych.

To ulepszenie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników Outlooka dla sieci Web, nowego Outlooka na Windows, nowego Outlooka dla komputerów Mac, Outlooka na iOS oraz Outlooka na Androida.

Ostrzeżenia przed otwieraniem linków z folderu Wiadomości-śmieci

Podczas przeglądania treści wiadomości z folderu spamu zostaniesz ostrzeżony/a przed klikaniem jakichkolwiek osadzonych w nich linków.

Ostrzeżenia przed otwieraniem linków z folderu Wiadomości-śmieci

To ulepszenie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników Outlooka dla sieci Web, nowego Outlooka na Windows, Outlooka na iOS oraz Outlooka na Androida.

Jednoczesne zgłaszanie i blokowanie lub anulowanie subskrypcji

Kiedy zgłaszasz wiadomość jako spam lub phishing, teraz możesz także zablokować lub anulować subskrypcję, aby nie otrzymywać więcej e-maili od tego nadawcy.

Jednoczesne zgłaszanie i blokowanie lub anulowanie subskrypcji

Wcześniej mogliśmy okazjonalnie nadal otrzymywać wiadomości od tego nadawcy, jako że zgłoszenie wiadomości nie blokowało ani nie anulowało jego subskrypcji. To ulepszenie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników Outlook dla sieci Web i nowego Outlook na Windows, a wkrótce trafi też do Outlook na iOS oraz Outlook na Androida.

Sugestie anulowania subskrypcji

Możesz teraz łatwo anulować subskrybowanie niechcianych wiadomości od konkretnego nadawcy i oczyścić skrzynkę, korzystając z dwóch sugestii anulowania subskrypcji.

Sugestie anulowania subskrypcji

W przypadku użytkowników Priorytetowej skrzynki odbiorczej w programie Outlook sugestie anulowania subskrypcji będą pojawiały się dla wiadomości na karcie "Inne". To ulepszenie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników Outlooka dla sieci Web i nowego Outlooka na Windows.

Ostrzeżenie przed niezweryfikowanym ("spoofed") nadawcą

Ostrzeżenie przed niezweryfikowanym nadawcą zostało dodane do panelu odczytu i listy wiadomości, aby powiadomić Cię, że nadawca może nie być tym, na kogo wygląda lub albo mógł zostać "zafałszowany" (wykorzystać spoofing, o którym pisaliśmy parę akapitów wyżej). W ostrzeżeniu pojawia się opcja usunięcia tej wiadomości.

Ostrzeżenie przed niezweryfikowanym nadawcą - spoofing

To ulepszenie zaczynie być udostępniane wszystkim użytkownikom Outlooka dla sieci Web i nowego Outlooka na Windows w przyszłym miesiącu i trafi też wkrótce do Outlooka na iOS, Outlooka na Androida i nowego Outlooka dla komputerów Mac.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/improvements-to-tackle-spam-in-outlook

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia