Ostatnie funkcje Copilota tymczasowo wyłączone w Windows 11 (build 26120.461 w Dev Channel)

Ostatnie funkcje Copilota tymczasowo wyłączone w Windows 11 (build 26120.461 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/6/2024, 2:40 PM

Liczba odsłon: 413

W długi weekend majowy Windows 11 Insider Preview otrzymał dwie aktualizacje: w kanałach Beta i Dev. Tym razem będzie o tej drugiej. Według oficjalnego changeloga trafiły do niej ogólne ulepszenia. Poza tym podobnie jak w Beta Channel, tak też tutaj niektóre nowe funkcje Copilota zostały tymczasowo wyłączone. Poniżej pełna lista zmian w naszym opracowaniu.

Windows 11: nowości w kompilacji 26120.461 w Dev Channel

Ogólne

  • Ta aktualizacja zawiera niewielki zestaw ogólnych ulepszeń i poprawek, które ulepszają ogólne doświadczenie dla Insiderów uruchamiających ten build na swoich pecetach.

Copilot w Windows

  • W ciągu ostatnich kilku miesięcy testowane były różne rozwiązania Copilota w Windows (wersja zapoznawcza) z Insiderami w kanałach Canary, Dev i Beta. To m.in. działanie Copilota jak normalne okno aplikacji oraz animacja ikony na pasku zadań, która wskazuje, że Copilot może pomóc podczas kopiowania tekstu lub obrazów. Microsoft zdecydował się wstrzymać wdrażanie tych rozwiązań, aby je udoskonalić w oparciu o feedback użytkowników. Windows Copilot będzie nadal działać normalnie.
  • Rozwiązano problem z nieoczekiwanym automatycznym uruchamianiem się Copilota po ponownym uruchomieniu komputera. Ten problem nie miał związku z funkcją automatycznego uruchamiania, którą Microsoft testował z Insiderami w kanałach Canary i Dev na początku lutego, a którą wycofał w marcu.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/05/03/announcing-windows-11-insider-preview-build-26120-461-dev-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia