Opera GX świętuje pierwsze urodziny. Wśród nowości zabójca obciążających kart

Opera GX świętuje pierwsze urodziny. Wśród nowości zabójca obciążających kart

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/19/2020, 7:19 PM

Liczba odsłon: 4434

Opera uruchomiła swoją przeglądarkę gamingową Opera GX na targach E3 2019. Zastanawialiśmy się wtedy, czy ma to sens. W końcu gamingowe potrafi być dziś wszystko — fotele, biurka, telefony, klawiatury, tostery — nieraz tylko z nazwy. Okazuje się, że produkt Opery został doceniony przez samych graczy, ale nie tylko. Sami twórcy żartują, że stworzyli przeglądarkę gamingową, bo mogli i nikt inny się na to nie odważył.

W rzeczywistości jednak Opera GX powstała dlatego, że twórcy sami kochamy gry i uważają, gracze zasługują na lepszą, dedykowaną przeglądarkę. Zaskarbiła sobie tym przychylność użytkowników, których baza rośnie średnio o 121% miesięcznie od końca 2019 roku. Opera GX do tej pory pozostaje jedyną przeglądarką zorientowaną na graczy. Co za tym idzie, posiada szerek unikalnych funkcji, takich jak integracja z Twitch czy ograniczniki RAM, CPU i przepustowości sieci.

Teraz, świętując jej pierwsze urodziny, Opera ogłasza kolejne nowości, w tym:

  • Wbudowana obsługa Discord: Po natywnej integracji Twitcha, WhatsAppa, Facebook Messengera i Instagrama przyszedł czas na Discorda, który znalazł swoje miejsce na pasku bocznym. Opera GX ułatwia śledzenie konwersacji i trendów online oraz oglądanie streamów.
  • Hot Tabs Killer: Funkcja pozwala użytkownikowi zidentyfikować i uśmiercić najbardziej drenujące pamięć karty, aby przeglądarka nie przeciążała komputera.
  • Wymuszanie ciemnego motywu: Nowa funkcjonalność zmusza jasne strony, by przestawały tak agresywnie dawać po oczach. Wpuszcza swoje własne ustawienia do stylu strony, zamieniając jasne tła na ciemne. Póki co działa w fazie beta i musi być celowo włączona przez użytkownika.

Pomysły Opery wydają się naprawdę innowacyjne, dlatego jeśli zależy Wam na odskoczni od tego, co oferują Google, Mozilla i Microsoft, zdecydowanie warto dać szansę Operze GX. Gamingową przeglądarkę można pobrać wprost ze strony producenta.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia