OpenAI tworzy aplikację mobilną ChatGPT z możliwością nagrywania wideo?

OpenAI tworzy aplikację mobilną ChatGPT z możliwością nagrywania wideo?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/1/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 3236

Wiele wskazuje na to, że 2023 rok będzie wyjątkowo znaczący, jeśli chodzi o rozwój i upowszechnianie AI. Na prowadzenie wysunął się ChatGPT, który wywołał wstrząs nie tylko w branży technologicznej, ale i wśród zwykłych użytkowników (których w samym styczniu miał ponad 100 milionów). Na fali tego hype'u OpenAI planuje najprawdopodobniej wydanie mobilnej aplikacji ChatGPT z niezwykłą funkcjonalnością.

Według nowego raportu Semafor aplikacja mobilna ChatGPT będzie dawała możliwość kręcenia wideo ze wspomaganiem sztucznej inteligencji, co przypominać ma nieco generowanie obrazów w aplikacji Dall-E. Raport powołuje się na anonimowe źródła, dlatego nie jest w pełni wiarygodny, niemniej jednak wysuwane przez niego hipotezy brzmią naprawdę zachęcająco.

Zajmujący drugie miejsce silnik wyszukiwania Bing od Microsoft jest gotowy do włączenia szybszej i bogatszej wersji ChatGPT, znanej jako GPT-4, do swojego produktu w nadchodzących tygodniach, wyznaczając szybki postęp w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie generatywnej AI i rzucając długo oczekiwane wyzwanie dla dominacji Google w wyszukiwaniu. Najnowsze oprogramowanie OpenAI odpowiada o wiele szybciej niż jego obecna wersja, a jego odpowiedzi brzmią bardziej ludzko i są bardziej szczegółowe — według ludzi zaznajomionych z produktem i planami wydania.

OpenAI pracuje też nad uruchomieniem mobilnej aplikacji ChatGPT i testuje nową funkcję w jego oprogramowaniu generującym obrazy Dall-E, która będzie tworzyć wideo z pomocą sztucznej inteligencji.

— Reed Albergotti, Semafor

GPT-4 to jeden z najbardziej wyczekiwanych produktów ostatnich lat. Według wcześniejszego raportu ma on zostać wykorzystany w produktach Microsoftu, takich jak Bing, choć nie tylko. Panos Panay z Microsoft powiedział niedawno, że sztuczna inteligencja "wymyśli na nowo sposób, w jaki robisz wszystko w Windows — całkiem dosłownie".

AI wejdzie do użytku na niespotykaną dotąd skalę, co możliwe jest nie tylko dzięki coraz lepszym modelom i potężnym inwestycjom Microsoftu, ale również dzięki technologii obliczeniowej, która umożliwia działanie AI na lokalnych podzespołach (przynajmniej w pewnym zakresie). Prawdopodobnie rewolucyjnym pod tym względem produktem będzie Windows 12.