Office 2024 i Windows 12 w przyszłym roku? Microsoft komentuje

Office 2024 i Windows 12 w przyszłym roku? Microsoft komentuje

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/7/2023, 1:30 PM

Liczba odsłon: 2060

Do Internetu wyciekły pierwsze zrzuty ekranu z Office 2024, a dokładniej z "Microsoft Office LTSC Professional Plus 2024 Preview". Wygląda więc na to, że w przyszłym roku klienci komercyjni, edukacyjni i non-profit mogą liczyć na kolejną wersję dożywotnią pakietu Office. Ponadto zza horyzontu wyłania się kolejna wersja Windows. Microsoft odniósł się od tych rewelacji.

Użytkownik techosarusrex, entuzjasta programu Windows Insider, wrzucił na Twittera pierwsze zrzuty ekranu z kolejnej wersji Office LTSC. Na razie nie wiadomo jeszcze niczego o planowanych zmianach w stosunku do wersji z 2021 roku, choć najpewniej będą to wybrane rzeczy, które przez ten czas ukazały się w Microsoft 365. Co jednak szczególnie ciekawe, techosarusrex napisał: Nowy Windows Client, Nowy Windows Server, Nowy Windows Client LTSC, a teraz nowy Office. 2024 zapowiada się na niesamowity rok. Ten tweet otrzymał odpowiedź od oficjalnego konta Windows Insider Program, w którym Microsoft pisze: Przyszłość jest naprawdę jasna ☀️.

Office 2024 Preview, źródło: techosarusrex @ Twitter

Microsoft Office Long Term Servicing Channel (LTSC) to wersja przewidziana dla konkretnych scenariuszy: regulowanych urządzeń, które nie mogą akceptować aktualizacji funkcji, urządzeń kontroli procesów w placówkach przemysłowych czy systemów, które nie mogą łączyć się z Internetem. Aby odpowiedzieć na te potrzebny, Office LTSC zapewnia zamrożoną w czasie wersję znanych narzędzi produktywnych dla firm, agencji rządowych, instytucji edukacyjnych i organizacji nonprofit. Na ten moment nie ma jeszcze informacji o Microsoft Office 2024 dla użytkowników domowych.

Pogłoski o kolejnej wersji Windowsa, nazywanej powszechnie Windows 12, przybierają na sile już od prawie 2 lat i ostatnio są coraz częściej potwierdzane — na przykład przez dyrektora Intel. Teraz, choć w bardzo zawoalowany i zdystansowany sposób, Microsoft odniósł się do nich po raz pierwszy.

Wiemy już, że Microsoft zrezygnował z wiecznego aktualizowania "ostatniego" Windowsa 10, wydając Windows 11. Możliwe, że firma wraca do starej częstotliwości wydawania kolejnych systemów co 3 lata. A właśnie tyle minie w 2024 roku od wydania ostatniego Windowsa.

Źródło: https://twitter.com/windowsinsider/status/1721669776072663242

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia