Nowy dodatek do Office gromadzi funkcje dla studentów w jednej karcie wstążki

Nowy dodatek do Office gromadzi funkcje dla studentów w jednej karcie wstążki

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/19/2018, 9:04 PM

Liczba odsłon: 2709

Microsoft swoje zaangażowanie w rynek edukacyjny pokazuje wyjątkowo chętnie, ostatnio np. przejmując platformę Flipgrid i czyniąc ją darmową. Teraz działanie na własnym podwórku podjął Microsoft Garage, tworząc dla Office 2016 i Office 365 niewielki dodatek, który zbiera najważniejsze funkcje dla studentów w jednej zakładce wstążki. Pakiet Student Tools zobaczymy w aplikacjach Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Student Tools

Student Tools sam w sobie nie wprowadza nowych funkcji, a jedynie gromadzi te już istniejące w wygodnym, pojedynczym widoku. Są to funkcje standardowo rozsiane po różnych zakładkach wstążki - przykładowo Microsoft Word ma ich około ośmiu, dlatego gdy chcemy dodać przypis, komentarz, równanie, sprawdzić pisownie, przetłumaczyć fragment, skorzystać z Narzędzi edukacyjnych albo wstawić cytat, żonglerka między zakładkami jest nieunikniona. Zebranie w jednym miejscu wszystkich ważnych dla ucznia lub studenta funkcji pozwoli po prostu zaoszczędzić nieco czasu i pozostać bardziej produktywnym.

Dodatkowa zakładka działa w aplikacjach Word, Excel, PowerPoint i OneNote zarówno w dekstopowym Office 2016 MSI, jak i w Office 365 ProPlus. Admini mogą ponadto wdrażać pakiet Student Tools, który zainstaluje niestandardową wstążkę z pomocnymi kartami, takimi jak Dyktowanie, Researcher i Współtworzenie/udostępnianie dla wszystkich czterech aplikacji w Office 2016/365.

Student Tools

"Rozmawiając z nauczycielami i uczniami z całego świata, słyszeliśmy powracający temat - w Office jest wiele świetnych funkcji dla uczniów, ale uczniowie nie zawsze byli świadomi istnienia najnowszych narzędzi, które mogłyby przynieść im korzyści" - wyjaśnia zespół twórców dodatku. "Co więcej, nauczyciele wyrażali potrzebę posiadania niektórych najlepszych, zorientowanych na edukację narzędzi, które byłyby zaaranżowane w jednym miejscu. Używając tego feedbacku, wysnuliśmy hipotezę, że jeśli zainstalujemy kartę wstążki o nazwie »Student Tools«, która ściągnie istniejące funkcje z aplikacji Office Desktop i umieści je w jednej karcie, to wówczas zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mogli odkrywać i używać pełnego spektrum funkcji Office, które już istnieją".

Dodatek znajduje się na razie w fazie pilotażowej. By go uzyskać, konieczna będzie rejestracja - formularz znajdziemy na stronie "Student Tools" - a Microsoft Garage project for IT Admins and Districts. Niestety, jego dostępność ograniczona jest do USA, Australii i Nowej Zelandii.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia