Nowy Outlook może instalować się automatycznie w Windows 11 23H2

Nowy Outlook może instalować się automatycznie w Windows 11 23H2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/13/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1130

Nowy Outlook na Windows to rozbudowana, oparta na wersji internetowej aplikacja desktopowa, zaprojektowana, aby uzyskać spójność między bazami kodu dla Windows i przeglądarek. Już wcześniej Microsoft podawał, że zastąpi ona Pocztę i Kalendarz na Windows 11. Ma to nastąpić we wrześniu 2024 roku, ale wśród Insiderów pojawiły się doniesienia, że już do tego dochodzi.

W kwietniu tego roku Microsoft zaczął udostępniać nowy Outlook użytkownikom Microsoft 365 w Current Channel. Przełącznik "Nowa odsłona programu Outlook" pozostaje opcjonalny i możemy sami zadecydować, czy przejść na nową wersję, czy dalej korzystać ze starej. Tymczasem we wczorajszej aktualizacji Windows 11 23H2 w Beta Channel (build 22631.2338) pojawiła się zmiana nieodnotowana w oficjalnym changelogu. Jak donosi użytkownik PhantomOcean3, nowy Outlook instaluje się w systemie automatycznie po ponownym uruchomieniu.

Wygląda na to, że nowa aplikacja Outlook na Windows może być automatycznie instalowana po tym, jak zaktualizujesz [Windows 11] do [kompilacji] 22631.2338. Nie pobierałem go samemu, ale tu jest — pisze leakster i pyta użytkowników w ankiecie, czy również u innych pojawił się nowy Outlook i/lub Dev Home. Ankieta zakończy się dopiero za kilka godzin.

Obecność nowego Outlooka u użytkowników Windows 11 23H2 nie oznacza jeszcze, że zastąpi on od razu aplikacje Poczta i Kalendarz. Na zrzucie ekranu od PhantomOcean3 aplikacje są obecne w systemie równocześnie. Wygląda więc na to, że nowy Outlook całkowicie zastąpi Pocztę i Kalendarz dopiero w 2024 roku.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-might-automatically-install-the-new-outlook-on-your-windows-11-23h2-pc/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia