Nowe opcje zarządzania kontem w aplikacji Microsoft Authenticator

Nowe opcje zarządzania kontem w aplikacji Microsoft Authenticator

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/10/2020, 9:57 PM

Liczba odsłon: 1504

Microsoft Authenticator to aplikacja, która za pośrednictwem generatora kodów jednorazowych umożliwia bezpieczną weryfikację logowania do usług Microsoftu. Pozwala ona uczynić z telefonu dodatkowy składnik uwierzytelniający, aby poprawić ochronę konta Microsoft. Aplikacja ta jednak nie tylko jest warstwą ochronną samą w sobie, ale też może wysyłać nam powiadomienia, gdy na naszym koncie dochodzi do nietypowych zdarzeń. Teraz jej możliwości stają się jeszcze szersze.

Nowa funkcjonalność aplikacji pozwala zmieniać hasło, aktualizować informacje o bezpieczeństwie i przeglądać ostatnią aktywność na osobistych kontach Microsoft. Jest ona obecnie wdrażana poprzez iOS TestFlight i będzie stopniowo udostępniana wszystkim użytkownikom w ciągu następnych tygodni. Na Androida trafi natomiast w tym roku. Czym konkretnie są dodatkowe opcje zarządzania kontem?

W ramach naszego zobowiązania ciągłego ulepszania doświadczeń klienta, odnowiliśmy UX tego, w jaki sposób konta są przedstawiane w aplikacji Microsoft Authenticator. Dowiedzieliśmy się od klientów, że bycie poinformowanym o bezpieczeństwie konta powinno być proste i bezproblemowe, a my ich wysłuchaliśmy. Teraz każde z waszych kont rozwija się do widoku pełnoekranowego, w którym zobaczycie więcej opcji związanych z tym kontem. Celem jest ułatwienie wam podjęcia akcji, jeśli wasze konto zostało przejęte, oraz pozostawania świadomym bezpieczeństwa konta.
— Alex Simons, CVP Program Management, Microsoft Identity Division

Microsoft otrzymał też trochę pytań o to, czy dodatkowe opcje zarządzania kontem są dostępne dla kont Azure AD. Na chwilę obecną odpowiedź brzmi: nie. Opcje są dostępne tylko dla kont Microsoft, jednak trwają prace nad rozszerzeniem dostępności na konta Azure AD. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia