Nowe menu akcji Copilota w Windows 11 23H2 (build 22635.3286 w Beta Channel)

Nowe menu akcji Copilota w Windows 11 23H2 (build 22635.3286 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/8/2024, 7:35 PM

Liczba odsłon: 717

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś aktualizację w Beta Channel, która wprowadza nowe menu Copilota przy kopiowaniu tekstu, a także poprawki związane z wyszukiwaniem i udostępnianiem w pobliżu.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5035950
(OS Build 22635.3286) w Beta Channel

Copilot w Windows

Microsoft rozpoczął testy nowego doświadczenia Copilota w Windows, które pomaga przedstawić sposoby, w jakie Copilot może wspomóc i przyspieszyć Twoją pracę. To doświadczenie będzie widoczne, gdy kopiujesz tekst, jako że asystent AI obsługuje różne przydatne działania, które mogą Ci pomóc z zawartością tekstową. W tym scenariuszu ikona Copilota zmieni wygląd i będzie się animować, aby wskazać, że Copilot może teraz pomóc. Testowane są różne wskaźniki wizualne.

Copilot w Windows - menu przy kopiowaniu tekstu

Gdy najedziesz kursorem na ikonę Copilota, wyświetli się menu z akcjami, które możesz wykonać, takimi jak wysłanie na czat, wyjaśnienie oraz podsumowanie tekstu. Gdy wybierzesz którąś z nich, otworzy się Copilot z tą akcją gotową do działania. Wspierane jest także uruchamianie Copilota podczas przeciągania obrazu – wystarczy upuścić go na ikonę Copilota na pasku zadań, aby go otworzyć. Możesz też przeciągać obrazy na pole tekstowe Copilota i dodawać polecenia, które asystent ma wykonać na zawartości obrazu.

Poprawki błędów

Udostępnianie w pobliżu

  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się Ustawień po wejściu na stronę System > Udostępnianie w pobliżu.

Wyszukiwanie

  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się explorer.exe w dwóch ostatnich buildach.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/03/08/announcing-windows-11-insider-preview-build-22635-3286-beta-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia