Nowe doświadczenie kanałów w Microsoft Teams

Nowe doświadczenie kanałów w Microsoft Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/30/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 502

Microsoft Work Trend Index Report wykazał, że 68% osób nie ma wystarczająco wiele niezakłóconego czasu skupienia w ciągu dnia, a 62% badanych zbyt wiele czasu spędza na wyszukiwaniu informacji. Nowe doświadczenie kanałów — teraz ogólnodostępne w klasycznym i nowym Teams — ułatwia skupienie na kluczowych tematach, nawiązanie kontaktu z właściwymi osobami i znalezienie konkretnych informacji.

Skąd w ogóle pomysł na odświeżenie kanałów zespołów? Obserwacje wykazały, że wielu klientów nie wykorzystuje pełni ich możliwości. Przy projektowaniu tego nowego doświadczenia Microsoft wziął pod uwagę feedback klientów, wyniki badań użytkowników i trendy na platformach komunikacji. Zobaczmy teraz, co konkretnie zostało ulepszone.

Nowy widok konwersacji na kanałach pozwala członkom zespołów ustalić, na którym temacie się skupić — pojedyncza konwersacja na raz. Użytkownicy mogą szybko przeskanować rozmowę, łatwo wrócić do niej w dowolnym czasie, aby wyszukać treści, oraz odpowiadać bezpośrednio w wątku — tak jak na czacie. Otwieranie posta w nowym oknie pozwala mieć na oku dyskusję, kontynuując pracę w innych tematach. Przypinanie posta oflaguje z kolei jego ważność dla członków kanałów i ułatwi do niego powrót.

Nowy widok konwersacji na kanałach Teams

Jeśli preferujesz widok ostatnich postów na dole i pola wiadomości na górze, teraz możesz ustawić taki alternatywny układ. Kanały domyślnie pokazują najnowsze posty na górze i pole kompozycji na dole. Jeśli chcesz to zmienić, kliknij przełącznik "Zobacz nowe posty na górze" w ustawieniach kanału.

Zobacz nowe posty na górze na kanale Teams

Przeprojektowane pole pisania wiadomości upraszcza i poprawia użyteczność. Kliknij "Dodaj wpis", a następnie wprowadź temat i wiadomość.

Przeprojektowane pole pisania wiadomości na kanale Teams

Ulepszony został też panel informacji o kanale. Pokazuje on najważniejsze szczegóły, takie jak lista członków, opis, opcje i ostatnie aktualizacje. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij "Otwórz szczegóły kanału" w prawym górnym rogu.

Panel szczegółów o kanale Teams

Użytkownicy mogą też liczyć na rozszerzone wyszukiwanie na kanale, dostępne w wersji Public Preview. Z panelem szczegółów o kanale został zintegrowany nowy przycisk "Znajdź na kanale". Po jego kliknięciu możesz wyszukiwać w tym konkretnym kanale i uzyskać wyniki w panelu po prawej stronie — wszystko w jednym widoku, bez zakłócania pracy w głównej części okna Microsoft Teams.

Rozszerzone wyszukiwanie na kanale Teams

Microsoft dodaje, że warto korzystać z hashtagów odnoszących się do Viva Topics, które mogą automatycznie dostarczyć pomocny kontekst organizacyjny na kanałach, łącząc informacje z kluczowych tematów. Opisane wyżej zmiany obejmują wszystkie rodzaje kanałów, wliczając w to standardowe, prywatne i udostępnione.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/create-focused-collaboration-with-the-new-microsoft-teams/ba-p/3966544