Nowe animacje ikon w aplikacji Ustawienia w Windows 11

Nowe animacje ikon w aplikacji Ustawienia w Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/25/2022, 1:23 PM

Liczba odsłon: 3125

Insiderzy zawiedzeni brakiem nowych funkcji w ostatniej kompilacji Jedenastki w Dev Channel zapewne ucieszą się z faktu, że zmiany w tym obszarze jednak nadeszły. Jedna z nich dotyczy kosmetyki, ale również doświadczenia użytkownika, i koncentruje się na animowanych ikonach w aplikacji Ustawienia.

Zmiana ta pojawiła się w kompilacji 25188, która w tym tygodniu została wydana w kanale deweloperów. Jest to czysto wizualna funkcjonalność, która jednak wpływa (jak sądzimy — w pozytywny sposób) na doświadczenie użytkownika, czyniąc przyjemniejszym korzystanie z Ustawień. Teraz, gdy klikniemy którąś z zakładek w panelu po lewej stronie, zobaczymy animację ikony. Warto zwrócić uwagę, że dzieje się to dopiero po kliknięciu. Samo najechanie wskaźnikiem myszy na daną zakładkę jedynie rozświetla ją jako przycisk.

Ustawienia w Windows 11 - animowane ikony

Co ciekawe, Microsoft nazywa tego typu subtelne animacje "niespodziewanymi momentami radości z celowością" i pozwala je odnaleźć w różnych zakątkach systemu Windows 11, wliczając w to scenariusze minimalizowania aplikacji, kliknięcia przycisku w centrum kontroli, zmiany głośności lub jasności czy zaznaczania elementów w rozwijanych menu.

Microsoft nie ogłosił tej funkcji na liście zmian i najwyraźniej nie pojawiła się ona u wszystkich testerów. Jeśli nie widzicie jej u siebie, możecie spróbować włączyć ją ręcznie za pomocą narzędzia Vivetool. Po jego zainstalowaniu otwieramy CMD jako administrator, przechodzimy do katalogu z zainstalowanym narzędziem (np. "CD C:\Vive") i wprowadzamy polecenie "vivetool /enable /id:34878152".

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia