Najlepsza mapa koronawirusa? Ma ją Bing

Najlepsza mapa koronawirusa? Ma ją Bing

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/28/2020, 12:45 PM

Liczba odsłon: 2652

Bing zbiera dobre opinie o swoim "trackerze" koronawirusa, oferującym globalne i lokalne informacje o COVID-19. W recenzji na portalu Mashable uznano Bing za "najlepsze doświadczenie śledzenia koronawirusa". Strona Śledzenie zakażeń wirusem COVID-19 oferuje dobry przegląd liczby przypadków bez zasypywania użytkownika nadmierną dawką informacji.

Śledzenie zakażeń wirusem COVID-19 w Bing jest imponująco zorganizowane, łatwe w użyciu i przejrzyste. Wysuwa też adekwatne artykuły dzięki Bing, często zapominanemu zdobywcy drugiego miejsca po Google Search.

Tym, co odróżnia je od innych trackerów, jest układ. Zawiera on widok mapy, wykresy ogólne, wykresy porównawcze i kodowane kolorystycznie adekwatne liczby, jednak nie na tyle, by cię przytłoczyć. Mogę szybko wpisać nazwę miasta, stanu lub kraju, by dowiedzieć się, co się dzieje. Oddzielne karty wykresów oferują więcej opcji.
— Sasha Lekach, Mashable

Lekach zwróciła też uwagę na fakt, że większość trackerów jest amerykocentryczna i oferuje świetne rozłożenie na stany i stolice, jednak bardziej globalne i lokalne (poza Stanami) ujęcia nie są już tak dobre. Rozwiązaniem ma być właśnie Śledzenie zakażeń wirusem COVID-19 w Bing, które daje nam czytelne informacje dostosowane do naszego regionu.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia