Mocno odświeżone okienko szczegółów Eksploratora plików na Windows 11

Mocno odświeżone okienko szczegółów Eksploratora plików na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/13/2023, 9:00 PM

Liczba odsłon: 1857

Windows 11 w kompilacji 25272 (Dev Channel) z zeszłego tygodnia otrzymał parę ukrytych funkcji Eksploratora plików, w tym nowe okienko szczegółów/podglądu. Build 25276 z tego tygodnia rozwija tę ideę, pokazując, jak wkrótce będzie wyglądał Eksplorator. Nowości są nadal ukryte, jednak i tym razem użytkownikom udało się do nich dotrzeć.

W nowej sekcji szczegółów pojawiają się mają takie opcje, jak wglądy, aktywności, właściwości, powiązane pliki, konwersacje i status udostępniania. O ile w poprzednim buildzie w większości widać było tylko placeholdery, o tyle kompilacja 25276 pokazuje już znacznie więcej. Zrzutami ekranu podzielił się użytkownik Twittera, PhantomOcean3.

Zrzuty ekranu mówią nam całkiem sporo. Oprócz zmian kosmetycznych widzimy już, jak będą działać poszczególne funkcje. Szczególnie ciekawa jest "Aktywność", która wygląda na historię działań użytkowników w określonym folderze lub na pliku. Zobaczymy też pliki i konwersacje powiązane z danym folderem/plikiem oraz szczegóły — te ostatnie akurat nie różnią się zbytnio od tego, co znamy nawet z poprzednich wersji Windowsa. Brak jeszcze natomiast sekcji "Wglądy" ("Insights") i "Status udostępniania" ("Sharing status").

Nowe okienko szczegółów jest ukryte przed użytkownikami i można je odblokować za pomocą zewnętrznych narzędzi, takich jak ViveTool (ID 38613007).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia