Microsoft zakończył sprzedaż licencji Windows 10

Microsoft zakończył sprzedaż licencji Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/1/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 1173

Zgodnie z zapowiedzią 31 stycznia 2023 roku był ostatnim dniem, w którym Microsoft Store oferował licencje Windows 10 oraz w którym można było pobrać system z serwerów Microsoftu. Dziesiątka jest nadal wspierana, niemniej jednak gigant z Redmond robi, co może, aby zachęcić klientów do przesiadki na Windows 11.

Strony produktu Windows 10 w Microsoft Store od dziś już nie istnieją. Jeśli klikniemy w prowadzące do nich linki, zostaniemy przekierowani na stronę "Jak uzyskać system Windows 11". Nie jest żadnym zaskoczeniem, że na stronie tej nie zakupimy licencji Windows 10. Znajdziemy za to listę sklepów, w których można kupić sprzęt zgodny z Jedenastką, listę odpowiedzi na często zadawane pytania i inne informacje.

31 stycznia 2023 r. będzie ostatnim dniem możliwości pobrania Windows 10. System Windows 10 nadal pozostanie wspierany przez aktualizacje zabezpieczeń, które pomagają chronić komputer przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innym złośliwym oprogramowaniem do 14 października 2025 r.
— Microsoft

Podczas gdy sam Microsoft nie sprzedaje już Dziesiątki, to nie zabronił tego robić sprzedawcom detalicznym. Windows 10 pozostaje wspierany jeszcze przez ponad 2,5 roku i nadal można znaleźć go w ofercie zewnętrznych firm, wliczając w to sklepy Partnerów Microsoft, takich jak Sklep CentrumXP, który oferuje:

W Sklepie CentrumXP nadal możecie nabyć legalne klucze licencyjne Windows 10 w konkurencyjnych cenach, a dodatkowo otrzymacie Szkolenie Windows o wartości 99,99 zł gratis!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia