Microsoft z kolejnym produktem opartym na GPT-4

Microsoft z kolejnym produktem opartym na GPT-4

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/21/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 1484

GPT-4 to obecnie najnowocześniejsza wersja silnika językowego AI. Jest on integrowany z szeregiem produktów Microsoftu, w tym z Czatem Bing, Microsoft Teams, LinkedIn i Microsoft 365 Copilot. Trafił również do produktu rozwijanego przez Nuance, firmę przejętą przez Microsoft w zeszłym roku za 19,7 mld dolarów.

Produkt ten nosi nazwę Dragon Ambient eXperience (DAX) Express i korzysta z technologii GPT-4 od OpenAI, aby pomagać pracownikom opieki zdrowotnej w automatyzacji żmudnych zadań dokumentacyjnych.

Dziś prezentujemy nowe rozwiązanie, Dragon Ambient eXperience (DAX) Express, które reprezentuje następny przełom dla opieki medycznej i duży kamień milowy na naszej drodze do automatyzacji dokumentacji klinicznej na dużą skalę. DAX Express to zautomatyzowana aplikacja do dokumentacji klinicznej zintegrowana z przepływem pracy, która jako pierwsza łączy sprawdzoną AI konwersacyjną i otoczenia [ambient AI] z zaawansowanymi możliwościami rozumowania i [przetwarzania] języka naturalnego GPT-4 od OpenAI. Rozszerzając sprawdzone portfolio rozwiązań Dragon Medical i opierając się na wiodącym na rynku rozwiązaniu DAX ambient, wprowadzonym na rynek w 2020 r., DAX Express jest kolejnym kamieniem milowym w wieloletniej misji Nuance, której celem jest zmniejszenie obciążeń administracyjnych i umożliwienie lekarzom poświęcenia większej ilości czasu na opiekę nad pacjentami i mniejszej na papierkową robotę.
— Tom McGuinness, CVP Global Healthcare & Life Sciences w Microsoft, i Diana Nole, EVP i Healthcare GM w Nuance

Nuance Communications to trzecie najdroższe przejęcie w historii Microsoftu, ogłoszone w 2021 roku i sfinalizowane w 2022. Nuance to specjaliści od AI w zastosowaniach medycznych. Firma jest zaufanym liderem oprogramowania chmurowego i AI z kilkoma dekadami doświadczenia w dostarczaniu sztucznej inteligencji dla opieki medycznej i przedsiębiorstw.