Microsoft potwierdza: foldery OneDrive zamieniają się w skróty internetowe

Microsoft potwierdza: foldery OneDrive zamieniają się w skróty internetowe

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/2/2024, 6:00 PM

Liczba odsłon: 296

W zeszłym miesiącu świat obiegła informacja o problemach z OneDrive. Użytkownicy z różnych stron świata raportowali, że foldery udostępnione OneDrive nagle zamieniły się w skróty internetowe. W końcu zostało to oficjalnie potwierdzone. Mia.H, Microsoft Community Support Specialist, poinformowała, że firma bada sprawę, oraz podała więcej szczegółów.

Według oficjalnego komunikatu problem wydaje się dotyczyć jedynie folderów udostępnionych OneDrive. Użytkownicy z różnych regionów zgłaszają ten sam problem od czerwca 2024. Wskutek tego błędu foldery udostępnione OneDrive przestają być dostępne jako normalne foldery z plikami w Eksploratorze plików i zamiast tego przyjmują formę skrótów internetowych (.URL), które po kliknięciu otwierają witrynę OneDrive zamiast wyświetlać zawartość folderów.

Microsoft potwierdza: foldery OneDrive zamieniają się w skróty internetowe

Występują też problemy z synchronizacją. Foldery udostępnione nie synchronizują się prawidłowo z OneDrive na PC. Próby dodania tych folderów do "Moich plików" skutkuje utworzeniem skrótów internetowych zamiast właściwych folderów. Użytkownicy nie są też w stanie zsynchronizować folderów udostępnionych z ich lokalnymi urządzeniami. Zaburza to przepływ pracy i uniemożliwia dostęp do plików offline.

Prawdopodobną przyczyną tych problemów jest wewnętrzny błąd wpływający na synchronizację danych i obsługę zawartości w usłudze OneDrive. Microsoft pracuje już aktywnie nad rozwiązaniem. Jeśli chodzi o możliwe rozwiązania tymczasowe, użytkownicy proponują np. uzyskiwanie dostępu do folderów udostępnionych bezpośrednio w interfejsie OneDrive w przeglądarce.

Źródło grafiki: u/LaughTilWeCry00 na Reddit

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/onedrive-shared-folders-on-windows-11-suddenly/47ca84bf-8145-4db5-81fa-30529ca58fb4

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia