Microsoft potwierdza: Surface Neo jest opóźniony, ale nie anulowany. Kiedy premiera?

Microsoft potwierdza: Surface Neo jest opóźniony, ale nie anulowany. Kiedy premiera?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/10/2020, 2:18 PM

Liczba odsłon: 2633

Surface Neo to jedno z najbardziej rewolucyjnych urządzeń konsumenckich Microsoftu ostatnich lat. Tablet, wyposażony w dwa ekrany i system Windows 10X, został zapowiedziany w październiku zeszłego roku, a parę miesięcy temu Microsoft przyznał, że nie zdąży wypuścić go w tegoroczne święta. Niektórzy zaczęli podejrzewać, że ambitny projekt przerósł możliwości giganta i skończy na etapie anulowanego prototypu. Panos Panay przekonuje tymczasem, że nic takiego nie ma miejsca.

Neo jest przesunięty. Chciałem właściwego czasu, by wprowadzić ten produkt z odpowiednim doświadczeniem. Wierzymy w ten koncept, typ urządzenia i rozmiar. To będzie piękne dopełnienie dla Duo z Windows i jestem w związku z tym podekscytowany. To produkt, który jest bliski i drogi mojemu sercu.
— Panos Panay, szef działu Surface w Microsoft

Pierwsza generacja składanych urządzeń Microsoftu oferuje dwa dość mocno zróżnicowane rozmiary: Surface Duo z dwoma 5,6-calowymi ekranami i Surface Neo z dwoma ekranami 9". Jak sugeruje Panos Panay, kolejne urządzenia z tej rodziny mogą być jeszcze bardziej zróżnicowane.

Następną naturalną ewolucją są różne rozmiary [dwóch ekranów]. Czy to większe wchodzące w Windows, gdzie odpowiednie jest użycie bazy kodowej i oprogramowania Windows, czy też mniejsze rozmiary używające Androida, myślę, że można śmiało powiedzieć, iż jest to właściwa ścieżka w tym, co robimy teraz jako zespół.
— Panos Panay, szef działu Surface w Microsoft

Lider grupy Surface odniósł się też do kwestii innych firm, które mogą inspirować się produktami giganta z dwoma ekranami. Jednym z przykładów może być rzekomo nadchodzący Samsung Galaxy Z Fold S. Microsoft jest do tego nastawiony niezwykle entuzjastycznie.

Wierzę, że różne rozmiary będą się wydarzać i właściwie wierzę, że różne firmy też będą robić różne rozmiary, i myślę, że powinny. Chcemy, aby architektura dual-screen była rozpowszechniona, chcemy, aby każda aplikacja działała na tych ekranach, i jesteśmy fundamentalnie temu oddani, wliczając w to harmonogram różnych rozmiarów.
— Panos Panay, szef działu Surface w Microsoft

Panos nie podał planowanej daty wydania Surface Neo, ale według różnych nieoficjalnych źródeł nie powinniśmy się go spodziewać przed 2021 rokiem, a być może nawet przed 2022. Możliwe też, że do tego czasu firma zaprezentuje jeszcze inne warianty rozmiarowe Neo i Duo, a być może będą to osobne urządzenia w tych kategoriach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia