Microsoft podał oficjalną datę premiery Windows 11. Co warto o niej wiedzieć?

Microsoft podał oficjalną datę premiery Windows 11. Co warto o niej wiedzieć?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/31/2021, 4:08 PM

Liczba odsłon: 4687

Data wydania Windows 11 to od wielu tygodni temat spekulacji. Choć do tej pory pojawiały się różne pogłoski, to większość z nich była zgodna co do tego, że ma to nastąpić w październiku. Microsoft wreszcie zajął jasne stanowisko i wyznaczył oficjalną datę premiery Jedenastki. Nowy system operacyjny zadebiutuje już 5 października. Co warto wiedzieć o zbliżającej się ogólnej dostępności? Wszystkie informacje możecie sprawdzić poniżej!

Dziś z radością ogłaszamy, że Windows 11 zacznie być dostępny 5 października 2021 roku. Tego dnia darmowa aktualizacja do Windows 11 zacznie być udostępniana kwalifikującym się komputerom z Windows 10, a komputery z preinstalowanym Windows 11 zaczną być dostępne w sprzedaży. Nowe doświadczenie Windows, Windows 11, jest zaprojektowany, by przybliżyć Cię do tego, co kochasz.

Podczas gdy PC wciąż odgrywa centralną rolę w naszych życiach — bardziej niż kiedykolwiek wcześniej — Windows 11 jest gotowy, by wspomagać Twoją produktywność i inspirować Twoją kreatywność.

— Aaron Woodman, General Manager w Windows Marketing, Microsoft

Darmowa aktualizacja zacznie się 5 października, ale nie u wszystkich pojawi się od razu. Dostępność będzie rozszerzana etapami w oparciu o pomiary skupione na jakości. Mając już sporo doświadczeń z Windows 10, Microsoft chce upewnić się, że może zaoferować możliwie najlepsze doświadczenia użytkownikom. Oznacza to m.in., że jako pierwsze aktualizację otrzymają nowe urządzenia zgodne z Windows 11. Następnie aktualizacja będzie udostępniana dla urządzeń znajdujących się już na rynku w oparciu o inteligentne modele, które biorą pod uwagę kompatybilność sprzętu, pomiary niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki, które mogą wpływać na doświadczenie aktualizacji.

Microsoft spodziewa się, że wszystkim kwalifikującym się urządzeniom aktualizacja do Windows 11 zostanie zaproponowana do połowy 2022 roku. A skąd wiadomo, czy komputer się na nią załapie? Po pierwsze, można to będzie sprawdzić w Windows Update, wchodząc w Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update i klikając Sprawdź aktualizacje. Po drugie, Microsoft wypuścił dedykowane, łatwe w użyciu narzędzie o nazwie Sprawdzanie kondycji komputera (znane też jako PC Health Check), które sprawdza, czy wszystkie podzespoły spełniają wymagania Jedenastki. Niezależnie od tego, gdy aktualizacja będzie dostępna dla danego urządzenia, Windows 10 powiadomi nas o tym.