Microsoft najlepszą firmą świata według listy TIME

Microsoft najlepszą firmą świata według listy TIME

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/14/2023, 6:40 PM

Liczba odsłon: 618

Microsoft znalazł się na 1. miejscu listy najlepszych firm 2023 roku magazynu TIME. Ranking utworzono na podstawie kompleksowej analizy najskuteczniejszych firm z całego świata. Lista wyszczególnia aż 750 przedsiębiorstw. Jakie kryteria podaje i co na ten temat piszą zarówno TIME, jak i sam Microsoft?

World's Best Companies of 2023 to lista opracowana przez TIME i Statista, która opiera się na formule wzrostu przychodów, badaniach satysfakcji pracowników oraz rygorystycznych danych dotyczących środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG — zrównoważony rozwój). Mimo ciężkiego roku dla Big Tech pierwsze 4 miejsca listy zajmują korporacje z tego sektora: Microsoft, Apple, Alphabet (Google) i Meta Platforms (Facebook). Microsoft, choć zdobył najwyższą lokatę z punktacją 96.46/100, najwyższą oceną satysfakcji pracowników i bardzo wysokim wskaźnikiem wzrostu, to pod jednym względem nie jest pierwszy. W kategorii zrównoważonego rozwoju zajmuje dopiero 8. miejsce za Accenture, Visa, QBE Insurance Group, Sopra Steria Group, Moody's, Elevance Health i HP.

World's Best Companies of 2023 - TIME

Microsoft, czołowa firma w globalnych rankingach, zarobił $72 mld w ostatnim roku fiskalnym, wzrost o 63% w porównaniu do 2020, zmniejszając też całkowite emisje o 0,5%. W swoim najnowszym raporcie rocznym powiedział też, że zarówno pracownicy należący do mniejszości rasowych i etnicznych, jak i kobiety w USA zarabiają średnio więcej niż ich koledzy, którzy są mężczyznami. "Myślę o naszej misji tak, aby umożliwić każdej osobie i każdej organizacji na świecie osiągnięcie więcej" – powiedziała CEO Satya Nadella w wywiadzie dla TIME w maju 2023 r.

W pierwszej setce znalazło się jeszcze kilka innych firm z sektórów IT, elektroniki, sprzętu i wyposażenia oraz technologii, mediów i usług: Dell Technologies (10), Advanced Micro Devices (21), Nvidia Corp (23), HP (43), Amazon (44), Walt Disney Company (58), Adobe (62), Infineon Technologies (70), Salesforce (73), Qualcomm (77), Samsung Electronics (84), Comcast Corp (91), Amadeus IT Group (94), SAP (96) i Oracle (99). Pełną tabelę 750 firm można sprawdzić na stronie TIME. Link znajdziecie pod artykułem.

Firmie Microsoft oczywiście gratulujemy wyróżnienia i cóż — oby tak dalej!

Źródło: https://time.com/collection/worlds-best-companies-2023/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia