Microsoft łączy działy Windows 365 i Azure Virtual Desktop

Microsoft łączy działy Windows 365 i Azure Virtual Desktop

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/22/2022, 8:00 PM

Liczba odsłon: 1018

Microsoft łączy swoje grupy Azure Virtual Desktop i Windows 365 pod kierownictwem Scotta Manchestera, weterana Microsoftu z 21-letnim stażem. Manchester jest dyrektorem zarządzania Windows 365 od prawie 3 lat. Oczekuje się, że ten ruch przyspieszy sprzedaż obu usług.

Ponieważ sprzedaż Azure Virtual Desktop ma tendencję wzrostową, Microsoft sądzi, że nadszedł czas, aby wyprzedzić swoich rywali z domeny virtual desktop, Citrix i Vmware. Dotychczasowy szef Azure Virtual Desktop, Kam VedBrat, wyjawił w sobotnim poście na LinkedIn, że nie kieruje już tym zespołem:

W tym tygodniu świętowałem mój ostatni dzień pracy w Azure Virtual Desktop. W ciągu ostatnich trzech lat byłem pod wrażeniem ogromnej reakcji klientów na tę usługę i obserwowałem, jak organizacje na całym świecie używają AVD (Azure Virtual Desktop) w tak wielu scenariuszach w tak wielu branżach.

Scott Manchester rozpoczął prace nad Azure Virtual Desktop blisko dekadę temu, zaczynając jako PM w grupie Microsoft Virtual Desktop Infrastructure (VDI). Nieoficjalne źródła mówią, że jego kierownictwo pomoże zwiększyć sprzedaż AVD i W365, a także zwiększy "stopień integracji i współpracy w całym portfolio i ekosystemie Microsoftu".

Restrukturyzacja ma być też kierowana wzrostem sprzedaży Azure Virtual Desktop w następstwie pandemii i zamieszania z konkurentami VDI, Citrix i VMware. Microsoft widzi możliwość jeszcze większego przyspieszenia w porównaniu z Citrix i VMware dzięki własnemu, markowemu rozwiązaniu VDI i DaaS [Desktop as-a-Service] — donosi źródło i dzieli się jeszcze inną, interesującą prognozą, do której jednak podchodzimy z dozą sceptycyzmu:

Za 5-10 lat nie będzie Azure Virtual Desktop, który jest tylko bramą do Microsoft 365. Wszystko jest w chmurze. Microsoft poszukuje większej szybkości, innowacji i adaptacji w przestrzeni roboczej w chmurze z jednym liderem. Scott Manchester przedstawił wizję strategii Microsoft w zakresie przestrzeni roboczej w chmurze. Jest właściwym człowiekiem we właściwym czasie.

Dowiedz się więcej o wspomnianych wyżej usługach z naszych artykułów: