Microsoft inwestuje w zaawansowaną kryptografię i inteligentne kontrakty

Microsoft inwestuje w zaawansowaną kryptografię i inteligentne kontrakty

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/28/2022, 6:38 PM

Liczba odsłon: 1141

Microsoft zamknął usługę Azure Blockchain Service nieco ponad rok temu, jednak nie zakończył na tym swoich inwestycji w technologię kryptograficzną. Przeciwnie, jego fundusz venture capital M12 przeznaczył spore kwoty na technologię "Proof-of-SQL" firmy Space and Time, aby w przyszłości możliwe było połączenie jej z platformą Azure.

W ostatniej rundzie finansowania Space and Time zebrało w sumie 20 milionów dolarów, z czego głównym inwestorem był Microsoft M12. Space and Time to zdecentralizowana platforma danych, która będzie używać swojej technologii kryptograficznej "Proof-of-SQL", aby umożliwić logice biznesowej w tradycyjnych, scentralizowanych systemach automatyzację i połączenie bezpośrednio do inteligentnych kontraktów ("smart contracts"). Platforma zostanie też zintegrowana z Microsoft Azure, aby zapewnić użytkownikom dostęp i możliwość użycia danych w blockchain.

Naszą misją jest uczynienie inteligentnych kontraktów jeszcze inteligentniejszymi i rozwinięcie scenariuszy użycia logiki biznesowej poprzez inteligentne kontrakty. Widzimy świat, w którym inteligentne kontrakty będą obsługiwać logikę biznesową świata dzięki zaawansowanej automatyzacji.
— Nate Holiday, CEO i współzałożyciel Space and Time

Holiday dodaje, że jeśli o tym pomyśleć, to globalnej cyfrowej transformacji przewodzi właśnie Microsoft. Robią to od dekad — napędzając automatyzację logiki biznesowej i transformację biznesową — więc uważamy, że jest to ekscytujący czas, aby to rozwinąć i uwzględnić operacje blockchain oraz inteligentne kontrakty ponad to, co już istnieje w scentralizowanych bazach danych — powiedział CEO Space and Time.