Microsoft częściowo otwiera swój kampus w Redmond. Kiedy koniec restrykcji?

Microsoft częściowo otwiera swój kampus w Redmond. Kiedy koniec restrykcji?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/24/2021, 4:41 PM

Liczba odsłon: 2573

Po dokładnym przeanalizowaniu lokalnych danych zdrowotnych i wymagań rządu Microsoft ogłosił plany częściowego otwarcia swojej siedziby w Redmond i pobliskich kampusów w przyszłym tygodniu, zaczynającym się 29 marca. Mija właśnie rok, odkąd Microsoft ogłosił obowiązek pracy z domu. Dotychczasowe zasady weszły w życie na krótko po wybuchu pandemii COVID-19 i były kilkukrotnie aktualizowane. Teraz firma jest teraz gotowa do eksperymentowania z hybrydowym modelem miejsca pracy, który zapewni większą elastyczność dla ponad 160 000 pracowników.

Weźmy przykład naszego kampusu w Redmond. Od miesięcy dokładnie monitorujemy lokalne dane zdrowotne i ustaliliśmy, że kampus może bezpiecznie przyjąć więcej pracowników na miejscu, pozostając w zgodzie z limitami obowiązującymi w stanie Waszyngton. Jako że obserwujemy postęp w zwalczaniu wirusa w regionie i wciąż oceniamy nasze wytyczne, osoby pracujące w Redmond lub pobliskich kampusach mają wybór powrotu do tych placówek lub kontynuowania pracy zdalnej, a także elastyczność połączenia tych dwóch opcji.
— Kurt DelBene, Executive Vice President, Microsoft

W zeszłym roku gigant opracował sześcioetapową skalę Hybrid Workplace Dial, opisującą szczegółowo stopnie restrykcji hybrydowego miejsca pracy w obliczu COVID-19. Jeśli chodzi o kampus w Redmond, zmiana z 29 marca oznaczać będzie przejście z etapu 3 do etapu 4. Oznacza to, że wskazówka przechyliła się nieznacznie w stronę otwartości, choć do pełnego otwarcia jest oczywiście daleko.

Hybrid Workplace Dial

Do tej pory w stanach Zjednoczonych obowiązywał etap 3, który jest odpowiedzią na mniejsze nasilenie zarażeń. Pracownicy, którzy mają trudności z pracą w domu, mogą w razie potrzeby wrócić do biura. Kolejny stopień oznacza większą otwartość i dotyczy około 20% zatrudnionych w firmie. Microsoft podkreślił, że priorytetem jest dla niego zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne, fizyczne oraz emocjonalne. Przypomnijmy, że skala dotycząca stacjonarnych miejsc pracy dzieli się na:

  • Etap 1: zamknięty
  • Etap 2: obowiązkowa praca w domu
  • Etap 3: zdecydowana zachęta do pracy w domu
  • Etap 4: łagodne otwieranie
  • Etap 5: otwarty z ograniczeniami
  • Etap 6: otwarty

Rzecznik firmy przekazał Mary Jo Foley z ZDNet, że najwcześniejszą datą pełnego otwarcia (czyli przejścia na etap 6) siedziby Microsoft w Redmond jest 6 lipca, przy czym sytuacja będzie nadal stale monitorowana. Microsoft nie będzie organizować żadnych osobistych wydarzeń przynajmniej do lipca. Dotyczy to między innymi nadchodzącej konferencji deweloperskiej Microsoft Build 2021, która ma się odbyć pod koniec maja w formie transmisji online.