Microsoft chce wprowadzić nowy plan Teams Pro

Microsoft chce wprowadzić nowy plan Teams Pro

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/10/2021, 8:07 PM

Liczba odsłon: 2958

Microsoft planuje uruchomić nowy plan usługowy dla komercyjnych użytkowników Teams. Ma on nosić nazwę "Teams Pro" i zawierać między innymi możliwości prowadzenia webinarów i analityczne. Firma poinformowała o swoich planach w Microsoft 365 Message Center, a dostępność nowego planu na poziomie dzierżaw Microsoft 365 nastąpić ma w połowie marca.

Teams Pro wprowadza nie tylko dodatkowe możliwości webinarowe, ale też funkcje analityczne dla spotkań. Podczas gdy nie jest jeszcze jasne, czym te nowości będą się różnić od istniejących możliwości prowadzenia webinarów w Teams, to oczekuje się, że funkcje spod szyldu meeting intelligence mogą obejmować transkrypcję osób mówiących w czasie rzeczywistym, dostosowaną do webinarów, a także wglądy w spotkania w stylu Outlooka. Miałyby one zawierać podsumowanie zawartości albo serwować szybkie pliki w zależności od tematu.

Nowy plan ma być dostępny dla posiadaczy licencji Microsoft 365 E5, E3, A5, A3, Business Basic, Business Standard oraz Office 365. Nie zostało wyjaśnione, czy będzie on częścią tych subskrypcji, czy też będzie wymagał dodatkowych opłat za jego włączenie.

Wprowadzenie planu Teams Pro zwiększy użyteczność platformy do współpracy od Microsoftu i sprawi, że będzie bardziej konkurencyjna wobec takich rywali, jak Go To Webinar i Adobe Connect. Spodziewamy się, że w najbliższym czasie Microsoft przekaże więcej szczegółów — wówczas do tematu na pewno wrócimy.