Microsoft Teams z funkcją nagrywania i wysyłania klipów wideo

Microsoft Teams z funkcją nagrywania i wysyłania klipów wideo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/16/2022, 6:56 PM

Liczba odsłon: 1144

Microsoft Teams otrzymał kolejną funkcjonalność ułatwiającą komunikację. Tym razem jest to adaptacja popularnego trendu polegającego na wysyłaniu krótkich (maksymalnie 1 minuta) filmów jako wiadomości. Funkcja nosi nazwę Video Clip i po raz pierwszy zaprezentowano ją na Microsoft Inspire 2022.

Oprócz możliwości nagrywania i wysyłania na czacie Video Clip oferuje też funkcje edycji. Dzięki temu nie trzeba przełączać się między aplikacjami, aby przyciąć wideo. Na pewno jest to klucza funkcja, bowiem limit dla filmu wynosi 1 minutę. Nagranie można odtworzyć na żądanie w dowolnym momencie — tak jak notatkę głosową. Video Clip przyda się też osobom, które niekoniecznie mogą się złapać w tym samym czasie, aby połączyć się na kamerkach na żywo w ramach spotkania.

Oczywiście użytkownicy Teams praktycznie od samego początku mogli wysyłać innym nagrania wideo jako pliki, jednak do tej pory nie było to tak wplecione w proces komunikacji. Do nagrania i edytowania klipu trzeba było użyć innej aplikacji, a teraz można to zrobić, klikając ikonę kamery na dole czatu, tuż nad okienkiem pisania i obok przycisku "Wyślij".

Video Clip w Microsoft Teams jest już dostępny w publicznej wersji zapoznawczej.