Microsoft, Sony i Nintendo nie wystąpią na E3 2023

Microsoft, Sony i Nintendo nie wystąpią na E3 2023

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/31/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1204

Ostatnie lata były dla E3 trudne nie tylko z powodu pandemii, ale też przez odwrót Sony i Nintendo, które zorganizowały własne, niezależne konferencje. Edycje 2020 i 2022 w ogóle się nie odbyły z powodu obostrzeń, a edycję 2021 poprowadzono tylko w formule online. Powrót do wydarzenia osobistego nastąpi w tym roku, jednak wiemy już, że zabraknie na nim "wielkiej trójki".

Mowa oczywiście o Microsoft, Sony i Nintendo, którzy najwyraźniej ominą w tym roku Electronic Entertainment Expo. W przypadku japońskich producentów nie ma specjalnego zaskoczenia, natomiast brak Microsoftu znacząco osłabia wydźwięk imprezy. Do tej pory bowiem Xbox był stałym gościem, a niejednokrotnie jego konferencje biły rekordy oglądalności. Zamiast tego cała "wielka trójka" poprowadzi najpewniej własne eventy w czasie trwania E3 2023.

Po zeszłorocznym anulowaniu wydarzenia (nawet w formie online) E3 powróci w czerwcu tego roku jako wydarzenie osobiste w Los Angeles Convention w dniach 13-16 czerwca. Impreza zostanie podzielona na osobne dni i obszary dla firm i konsumentów. W przeszłości gwoździem programu były konferencje konsolowych tytanów, jednak w tym roku każdy z nich pójdzie własną ścieżką.

Xbox będzie miał w tym roku sporo do pokazania. W końcu po przejęciu Bethesdy i pozostałych studiów ZeniMax Media w Xbox Game Studios tworzy się wiele gier AAA, a w planach są choćby Fallout 5 i The Elder Scrolls VI. W okolicach czerwca Microsoft może też już mieć zakończony deal z Activision Blizzard, co oznaczałoby jeszcze więcej gorących tytułów do zaprezentowania.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia