Microsoft Places - aplikacja dla pracowników zdalnych i hybrydowych w Teams i Outlook

Microsoft Places - aplikacja dla pracowników zdalnych i hybrydowych w Teams i Outlook

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/14/2024, 2:30 PM

Liczba odsłon: 362

W trakcie pandemii Covida praca zdalna szczególnie zyskała na popularności. Wprawdzie pandemia oficjalnie się nie zakończyła, ale dziś już mało kto o niej pamięta, a stan kryzysowy został zażegnany. Wielu pracowników nie wróciło jednak do biur na stałe. Właśnie dla nich Microsoft przygotował nową aplikację Places.

Planowanie czasu w biurze ze współpracownikami oraz bookowanie sal i biurek to często cytowane wyzwania u elastycznych zespołów. Microsoft Places pomoże pracownikom zdalnym planować, kiedy i gdzie będą pracować. Jego plan lokalizacji umożliwi Ci ustalenie i udostępnienie proponowanego harmonogramu lokacji ze współpracownikami, mając przy tym wgląd w ich plany. W aplikacji Places (a także w kalendarzu Outlook) możesz aktualizować i dostosowywać swoją lokalizację. Places to również narzędzie dla menadżerów, którzy mogą za jego pomocą komunikować, w które dni zespoły powinny planować przyjście do biura i jakie są priorytety dla każdego dnia pracy w biurze.

Integracja danych Places z Microsoft Copilot jeszcze bardziej ułatwi koordynację. W drugiej połowie 2024 roku Copilot pomoże Ci zrozumieć, które dni są najlepsze, aby przyjść do biura. Asystent AI będzie mógł podać konkretne powody, np. przypominając o spotkaniach osobistych, planowanej obecności menadżera czy największej liczby pracowników. Będziemy mogli poprosić Copilota o dopasowanie harmonogramu w oparciu o te informacje.

Gdy już zdecydujesz, w które dni przyjść do biura, potrzebujesz jeszcze znaleźć odpowiednie miejsca na spotkania i skupioną pracę. Microsoft oferuje kompleksowe rozwiązanie bookowania, począwszy od wyszukiwarki miejsc (Places finder) w Outlooku, która pozwala wyszukać dostępne pomieszczenia i biurka oraz zapewnia dodatkowe informacje przydatne w podejmowaniu decyzji. Wyszukiwarkę miejsc można połączyć z innymi rozwiązaniami Microsoftu i partnerów sprzętowych. Przy pomocy Teams użytkownicy mogą korzystać z funkcji biurka z możliwością rezerwacji, które pozwalają im podejść do wspólnego biurka, podłączyć laptopa do monitora i automatycznie zarezerwować miejsce. Kompleksowe bookowanie z Copilotem będzie dostępne w 2. połowie tego roku.

Microsoft Places w aplikacjach Microsoft 365 pozwoli sprawdzić, którzy współpracownicy znajdują się w pobliżu. Administratorzy IT będą zaś mogli sprawdzać statystyki wykorzystania budynku, pomieszczeń i biurek, dostosowywać zasady zarządzania i nie tylko. Również w drugiej połowie tego roku Copilot będzie mógł dostarczać adminom więcej informacji z tego obszaru.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2024/05/13/ai-brings-new-life-to-flexible-work-with-microsoft-places/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia