Microsoft Ignite 2023 już za nami! To był tydzień z Microsoft 292

Microsoft Ignite 2023 już za nami! To był tydzień z Microsoft 292

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/17/2023, 8:37 PM

Liczba odsłon: 577

Wracamy z kolejnym podsumowaniem najważniejszych i najciekawszych newsów z ostatnich 7 dni. W dzisiejszym wydaniu To był tydzień z Microsoft zajmiemy się podsumowaniem zapowiedzi i ogłoszeń z konferencji technologicznej Microsoft Ignite 2023, aktualizacjami systemów Windows z tego tygodnia, dostępnością Windows 11 23H2 poprzez Media Creation Tool i aplikacją Microsoft Forms. Miłej lektury!

Aktualizacje systemu Windows w tym tygodniu

Microsoft Ignite 2023 już za nami!

Bing Chat teraz jako Copilot

Microsoft aktualizuje linię produktów Copilot. Podejmujemy kolejny krok w celu uproszczenia doświadczenia użytkownika i uczynienia Copilota bardziej dostępnym dla każdego. Bing Chat i Bing Chat Enterprise stają się teraz po prostu Copilotem — podaje Microsoft.

Copilot for Microsoft 365

Microsoft Copilot Studio i gorące nowości dla Microsoft 365 i Windows

Microsoft Copilot Studio to narzędzie w podejściu low-code do personalizacji Copilota w Microsoft 365 i tworzenia samodzielnych copilotów. Łączy on zestaw potężnych funkcji konwersacyjnych, takich jak niestandardowe GPT i pluginy generatywnej AI. Możesz dostosowywać Copilot for Microsoft 365 dla swoich własnych scenariuszy firmowych.

Microsoft zapowiedział też sporo gorących nowości w Copilocie dla aplikacji Teams, Outlook, Loop, Word, PowerPoint i nie tylko. Dowiedz się więcej!

SharePoint Premium oficjalnie zapowiedziany

SharePoint Premium to zaawansowana platforma zarządzania treściami i doświadczeniami oraz nowy etap ewolucji dla Syntex. SharePoint Premium wprowadza AI, automatyzację i dodatkową ochronę do Twoich doświadczeń, przetwarzania i zarządzania zawartością. Dzięki niemu Microsoft przeniesie usługi już udostępnione w ramach Syntex — tym SharePoint Advanced Management — aby dołączyły do rosnącej rodziny usług SharePoint.

Clipchamp dostępny dla klientów komercyjnych Microsoft 365

Do tej pory Clipchamp był dostępny tylko dla osób korzystających z osobistych kont Microsoft. Oznaczało to, że osoby logujące się z kont służbowych w Microsoft 365 nie miały do niego bezpośredniego dostępu. W końcu się to zmienia! Clipchamp jest teraz ogólnodostępny dla każdego z licencją Microsoft 365 Enterprise (E3 i E5) oraz Business (Standard, Premium).

Microsoft Designer z nowymi integracjami dla klientów komercyjnych

Designer trafi najpierw do klientów komercyjnych poprzez integracje z różnymi aplikacjami Microsoft 365, co pozwoli użytkownikom tworzyć i dostosowywać obrazy w toku pracy. Początkowo aplikacja będzie dostępna w wersji Preview dla klientów z licencjami Microsoft 365 Enterprise (E3 i E5) oraz Business (Standard, Premium) poprzez następujące integracje, które ukażą się w najbliższej przyszłości:

Microsoft Fabric: platforma analizy danych AI już ogólnodostępna

Fabric łączy najlepsze cechy Microsoft Power BI, Azure Synapse Analytics i Azure Data Factory, by tworzyć pojedynczą, zunifikowaną platformę software as a service (SaaS) z siedmioma kluczowymi obciążeniami — każdym zbudowanym w określonym celu dla konkretnych osób i konkretnych zadań. Tworząc pojedynczą platformę z narzędziami dla każdego specjalisty danych w zunifikowanym doświadczeniu i architekturze, Fabric może zredukować typowe koszty i wysiłki związane z integrowaniem usług analitycznych oraz pomóc uprościć Twój majątek danych — podaje Microsoft.


Microsoft Loop w końcu ogólnodostępny

Microsoft Loop — aplikacja wspomagająca produktywność i współpracę w Microsoft 365, która łączy elastyczne kanwy z przenośnymi składnikami — wydany w 2021 roku, początkowo jako zbiór doświadczeń w różnych aplikacjach, teraz stał się wreszcie ogólnodostępny.

Microsoft Planner zostanie połączony z To Do i Project

Microsoft łączy Microsoft To Do, Microsoft Planner i Microsoft Project dla sieci Web w pojedyncze, ujednolicone doświadczenie o nazwie Microsoft Planner. To doświadczenie będzie początkowo dostępne w aplikacji Planner w Microsoft Teams wiosną 2024 r., a po nim nadejdą doświadczenia w przeglądarce w dalszej części 2024 roku — zapowiedział Microsoft

Keynote z Satyą Nadellą

Godzinny keynote z Microsoft Ignite 2023 można obejrzeć na YouTube:

Windows 11 23H2 już dostępny poprzez Media Creation Tool

Windows 11 23H2, wydany 31 października, przez ponad 2 tygodnie pozostawał niedostępny do pobrania za pomocą jednej z najpopularniejszych metod — aplikacji Media Creation Tool. Teraz w końcu użytkownicy mogą w prosty sposób utworzyć nośnik instalacyjny z Windows 11 2023 Update.

Przygotowanie nośnika instalacyjnego Windows 11 w Media Creation Tool

Gabe Frost z Microsoft, potwierdził na Twitterze, że 23H2 jest już dostępny do pobrania poprzez Media Creation Tool. 23H2 is now live with MCT — i wszystko jasne.

Microsoft Forms z nową aplikacją na Windows

Microsoft Forms, choć wchodzi w skład pakietów Office 365 i Microsoft 365, to do tej pory był dostępny jedynie jako aplikacja internetowa w przeglądarce. Właśnie się to zmieniło za sprawą wydania aplikacji na Windows. Dzięki temu łatwiej będzie ją wyszukać i uruchomić, a w przyszłości także pracować w trybie offline.

Microsoft Forms z nową aplikacją na Windows

Microsoft Forms na Windows 10 i Windows 11 można już pobrać bezpłatnie z Microsoft Store.

I to tyle, jeśli chodzi o najciekawsze tematy z ostatnich 7 dni. Dziękujemy, że jesteście z nami! Obserwujcie nas na portalu CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku i Instagramie.

Nie zapomnijcie zajrzeć również do naszych najnowszych artykułów, gdzie ostatnio poruszaliśmy wiele kwestii związanych z Microsoft Teams, Microsoft 365, OneDrive, Outlook, Office i nie tylko. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Źródło: opracowanie własne

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia