Microsoft Edge zostanie zaktualizowany na urządzeniach firmowych i szkolnych

Microsoft Edge zostanie zaktualizowany na urządzeniach firmowych i szkolnych

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/1/2020, 12:45 PM

Liczba odsłon: 2499

Dostępny już od ponad pół roku nowy Edge możemy pobrać ręcznie lub poprzez Windows Update, o ile taka aktualizacja zostanie nam zaproponowana. Przed miesiącem ogłoszono udostępnianie przeglądarki w formie aktualizacji wszystkim w Windows 10 od wersji 1803, aż po 2004. No, prawie wszystkim, bo zostały z tego wyłączone edycje dla firm i edukacji. Ale i to ma się zmienić.

Niedawno zaczęliśmy udostępniać nową przeglądarkę Microsoft Edge dla urządzeń z Windows 10 poprzez Windows Update, zgodnie z planem, który zarysowaliśmy w styczniu, który wyklucza urządzenia edukacyjne i firmowe. Teraz dostarczamy aktualizację tego planu.

Zaczynając nie wcześniej, niż 30 lipca 2020 r., Microsoft zaktualizuje Microsoft Edge Legacy [klasyczną wersję] do nowej przeglądarki Microsoft Edge poprzez Windows Update na urządzeniach z Windows 10 w placówkach edukacyjnych i firmach. Aktualizacja ta nie wpłynie na urządzenia w placówkach edukacyjnych i firmach, które są aktualizowane przez Windows Update for Business (WUfB) lub Windows Server Update Services (WSUS). Aktualizacje dotrą najpierw na urządzenia edukacyjne, by przystosować się do okresu back-to-school. Podzielimy się harmonogramem dla firm w późniejszym czasie.

— Elliot Kirk, Senior Software Engineer w zespole Microsoft Edge

Wbrew pozorom aktualizacja nie jest obligatoryjna i można zapobiec zaktualizowaniu Edge poprzez narzędzie Blocker Toolkit. Nie zapobiega ono jednak ręcznemu pobraniu przeglądarki. Z drugiej strony nowy Edge działa dużo lepiej niż przed zmianą silnika, dlatego nie ma specjalnych powodów, by tej aktualizacji unikać.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia