Microsoft Edge z głosowym tłumaczeniem wideo na żywo

Microsoft Edge z głosowym tłumaczeniem wideo na żywo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/22/2024, 3:00 PM

Liczba odsłon: 363

Sztuczna inteligencja wkracza do kolejnych obszarów systemu Windows. Wczoraj, pierwszego dnia konferencji Build 2024, Microsoft zaprezentował niezwykłą funkcjonalność zmierzającą do przeglądarki Edge. Chodzi o tłumaczenie wideo w czasie rzeczywistym. To jednak coś więcej niż generowanie napisów znane z innych usług i aplikacji.

Tłumaczenie wideo na żywo w Microsoft Edge będzie korzystać ze sztucznej inteligencji, aby przetwarzać wideo w locie, dostarczając użytkownikom napisy lub dubbing (lektor AI) w wybranym języku. Funkcjonalność ma być dostępna na różnych platformach udostępniania wideo, takich jak YouTube, Bloomberg, Coursera, LinkedIn, Reuters i nie tylko. Początkowo obsługiwane będą tłumaczenia z hiszpańskiego na angielski oraz z angielskiego na niemiecki, hindi, włoski i hiszpański. Kolejne języki mają zostać dodane później.

Inne nowości wprowadzane do przeglądarki obejmują m.in. Microsoft Edge for Business. Mają one chronić dane wewnątrz firm, zapobiegać wyciekom i chronić przed podatnościami. W przyszłym miesiącu Edge otrzyma nowe reguły, które będą blokować robienie zrzutów ekranu na wrażliwych lub chronionych witrynach internetowych.

Wydobywanie danych z przeglądarki stanowi poważny problem dla organizacji ze względu na skutki finansowe, reputacyjne i operacyjne. Edge dla Firm będzie obsługiwał zasady zapobiegania zrzutom ekranu ustawione w Microsoft 365, Microsoft Defender for Cloud Apps, Microsoft Intune Mobile Application Management i Microsoft Purview – czytamy w zapowiedzi.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-gets-real-time-video-translation-and-better-protection-against-data-leaks/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia