Microsoft Copilot for Security już ogólnodostępny

Microsoft Copilot for Security już ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/3/2024, 3:30 PM

Liczba odsłon: 315

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft Copilot for Security (dawniej Microsoft Security Copilot) wszedł w fazę ogólnej dostępności 1 kwietnia 2024 roku. Jest to pierwszy produkt Microsoftu z kategorii bezpieczeństwa oparty na generatywnej sztucznej inteligencji. W znaczący sposób wspomaga on analityków i specjalistów bezpieczeństwa w firmach.

Microsoft Copilot for Security to pierwszy produkt z kategorii bezpieczeństwa korzystający z generatywnej AI, który wspomaga zespoły bezpieczeństwa i IT, aby chronić w szybkości i skali AI. Jak ogłoszono na Microsoft Secure w zeszłym miesiącu, Copilot for Security jest teraz dostępny w sprzedaży z dniem 1 kwietnia 2024. Klienci mogą rozpocząć od aprowizacji możliwości uruchamiania wszystkich obciążeń Copilota, zarówno w wersji samodzielnej, jak i tych osadzonych w naszych produktach chroniących, począwszy od Microsoft Defender XDR.

Dzięki elastycznemu, opartemu na konsumpcji modelu cenowemu klienci mogą zacząć od małej skali, eksperymentować i uczyć się na własnych zastosowaniach, aby rozwijać się do wydajności wymaganej do zaspokojenia potrzeb biznesowych i budżetu. Wydajność Copilota jest mierzona w Security Compute Units (SCU). Panel wbudowany w produkt zapewnia wgląd we wzorce wykorzystania SCU, umożliwiając klientom monitorowanie i elastyczne przydzielanie żądanej liczby SCU w dowolnym momencie. Microsoft zaleca na początek udostępnienie co najmniej 3 jednostek SCU na godzinę.


— Chaitra Satish, Sr. Product Marketing Manager w Microsoft Security

Microsoft Copilot for Security już ogólnodostępny

Aby zacząć korzystać z Microsoft Copilot for Security, klienci potrzebują subskrypcji Azure. Wspomniane jednostki SCU można wykupić na portalu Copilot for Security lub portalu Azure. Następnie klienci przechodzą przez doświadczenie pierwszej konfiguracji, aby dodać jednostki do swojego obszaru roboczego, wybrać ustawienia udostępniania danych i zdefiniować przydział ról. Microsoft podaje szczegóły w dokumentacji.

Microsoft udostępnia też nową stronę cennika oraz kalkulator, aby dostarczyć więcej informacji o cenach i pomóc klientom oszacować ich miesięczny koszt.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-security-copilot-blog/microsoft-copilot-for-security-is-now-generally-available/ba-p/4101223

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia