Menedżer zadań będzie bardziej kolorowy

Menedżer zadań będzie bardziej kolorowy

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/28/2022, 5:12 PM

Liczba odsłon: 2201

Menedżer zadań dostał już wcześniej aktualizację w stylu Fluent Design na Windows 11, ale wygląda na to, że to nie koniec zmian wizualnych. W kwietniowym Windows Insider Webcast deweloperzy systemu pokazali nowe doświadczenie personalizacji. Dzięki niestandardowym kolorom wiodącym będziemy mogli dopasować Menedżer zadań do własnych upodobań.

Co właściwie jest nie tak z obecnym motywem Menedżera zadań? Trzeba przyznać, że procesy, aplikacje, użytkownicy i inne wyświetlane elementy w kolorach od słomkowego do musztardowego nie wyglądają zbyt dobrze. Co więcej, po przełączeniu z trybu jasnego na ciemny kolory pozostają takie same... tylko nieco bardziej przygaszone. Wkrótce będzie można wybrać niestandardowy kolor, który w różnych odcieniach będzie pokazywany na kartach Menedżera.

W najnowszym webcaście Windows Insider na temat Menedżera zadań deweloperzy z Microsoft pokazali, jak wygląda to doświadczenie personalizacji (od 45 minuty). Sprawa jest prosta: Menedżer zadań będzie podlegał kolorowi akcentu, który wybieramy w ustawieniach personalizacji Windows 11. Plusem jest to, że dzięki temu wygląd aplikacji będzie spójny z pozostałymi elementami systemu, a minusem — że brak niezależnych kontrolek dostępnych wewnątrz Menedżera, takich jak np. w Windows Terminal.

Jako że temat wiąże się z programem Insider, to jako pierwsi to ustawienie będą mogli testować właśnie Insiderzy. Funkcjonalność zapewne trafi niebawem do któregoś builda w Dev Channel.