Media Player z aktualizacją interfejsu i funkcji na Windows 11

Media Player z aktualizacją interfejsu i funkcji na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/14/2022, 5:25 PM

Liczba odsłon: 3395

Media Player, następca Filmów i TV, Muzyki Groove oraz Windows Media Playera w Windows 11, otrzymał w tym tygodniu aktualizację do wersji 11.2203.30.0. Na razie mogą ją pobrać tylko Insiderzy w Dev Channel. W wersji tej zobaczymy nową stronę artysty ze szczegółami albumu, suwaki korekty obrazu, nowe menu kontekstowe i inne zmiany w interfejsie.

Nadworny odtwarzacz multimediów w Windows 11 z założenia ma być nowoczesną aplikacją na miarę współczesnych czasów. Stąd też potrzeba odpowiedniego wyglądu i możliwości personalizacji, ale też dostępu do informacji o plikach muzycznych czy wideo. Pierwszą z nowych zmian jest możliwość przełączania się między dwoma różnymi widokami na stronie artysty podczas przeglądania naszej kolekcji. Jeden widok pokazuje wszystkie albumy w układzie siatki, a drugi — wszystkie utwory zgrupowane według albumów. Dodano też szybkie akcje do albumów, artystów, filmów i list odtwarzania, gdy najedziemy na nie myszą, w celu szybkiego zaznaczania i odtwarzania.

Media Player w Windows 11 - strona artysty

Media Player został też wyposażony w poręczne menu kontekstowe, dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ekranie "Teraz odtwarzane". Z tego miejsca możemy otwierać nowe pliki bez nawigowania na inną stronę. Możemy też szybko zyskać dostęp do strony albumu i strony artysty dla bieżącego utworu. Ponadto dodano nową funkcję korekty wideo ("video enhancements"), która pozwala dostosować jasność i kontrast odtwarzanego obrazu.

Media Player w Windows 11 - korekta obrazu wideo

Microsoft dodaje, że oprócz tych funkcji pracuje również dalej nad ulepszeniem wydajności Media Playera dla tych użytkowników, którzy mają bardzo duże biblioteki muzyki.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia