Masowe zwolnienia w działach Microsoft Azure i Mixed Reality

Masowe zwolnienia w działach Microsoft Azure i Mixed Reality

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/4/2024, 4:00 PM

Liczba odsłon: 356

Masowe zwolnienia dotykają nie tylko branżę gier wideo, ale także ogólnie sektor big tech. W ostatnich latach byliśmy świadkami kilku naprawdę dużych fal zwolnień w Microsoft. Tym razem nie jest aż tak dramatycznie, jednak sytuacja jest warta uwagi. Według ostatnich doniesień redukcja etatów nastąpiła w działach związanych z chmurą Azure i Mixed Reality.

Zgodnie z e-mailem wysłanym CNBC przez rzecznika prasowego Microsoft firma zwalnia członków zespołu Mixed Reality. Dokładna ich liczba nie jest znana. W wiadomości czytamy:

Ogłosiliśmy dziś restrukturyzację organizacji Mixed Reality w Microsoft. Pozostajemy w pełni oddani programowi IVAS Departamentu Obrony i będziemy nadal dostarczać najnowocześniejszą technologię, aby wspierać naszych żołnierzy. Dodatkowo będziemy dalej inwestować w W365, aby osiągnąć szerszy ekosystem sprzętowy Mixed Reality. Będziemy w dalszym ciągu sprzedawać HoloLens 2, wspierając istniejących klientów i partnerów HoloLens 2.

Restrukturyzacja działu MR nie jest zaskoczeniem. Microsoft już od kilku lat dystansuje się od tej gałęzi. W sierpniu 2023 r. firma przekazała rozwój oprogramowania Mixed Reality Toolkit w ręce działu GitHub, a w grudniu ogłosiła wycofanie składnika Windows Mixed Reality w Windows oraz zapowiedziała jego usunięcie w latach 2026-2027.

Jeśli zaś chodzi o zespoły Azure for Operations i Mission Engineering, gigant z Redmond zwolnił przynajmniej kilkaset osób. Według raportu Business Insider, opartego na anonimowych źródłach, dotyczy to około 1500 pracowników. Oba zespoły były częścią organizacji o nazwie Strategic Missions and Technologies, którą Microsoft założył w 2021 roku.

W styczniu 2023 roku Microsoft zapowiedział zwolnienie 10 tysięcy osób, co stanowiło wówczas 5% jego pracowników, a pół roku później doszła do tego redukcja kolejnych etatów (dokładna liczba nie jest znana). Z kolei w styczniu 2024 roku firma potwierdziła zwolnienie 1900 pracowników Microsoft Gaming, co stanowi 9% wszystkich zatrudnionych w tym dziale. W maju gigant zamknął też 3 swoje studia produkujące gry przejęte wraz z Bethesdą: Arkane Austin, Tango Gameworks i Alpha Dog Games.

Źródło: https://www.businessinsider.com/microsoft-cuts-azure-jobs-cloud-2024-6

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia