Łatwiejsze odzyskiwanie konta w Windows 11 (build 26244 w Canary Channel)

Łatwiejsze odzyskiwanie konta w Windows 11 (build 26244 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/28/2024, 7:40 PM

Liczba odsłon: 307

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś dwie aktualizacje: w kanałach Canary i Beta. Zaczynamy od tej pierwszej. Według oficjalnego changeloga zmiany związane są z Ustawieniami oraz Kopią zapasową Windows. Pojawiły się też poprawki błędów.

Windows 11: nowości w kompilacji 26244 w Canary Channel

Ogólne

  • Ta aktualizacja zawiera niewielki zestaw ogólnych ulepszeń i poprawek, które ulepszają ogólne doświadczenie Insiderów z tym buildem na PC.

Kopia zapasowa Windows

  • Jeśli masz włączone ustawienia "Personalizacja" i "Inne okna" w Ustawieniach > Konta > Kopia zapasowa Windows, wiele Twoich ustawień dźwięku (w tym schemat dźwięków) zostaną zabezpieczone jako kopia zapasowa i będą mogły być przywrócone w aplikacji Kopia zapasowa Windows (Windows Backup).

Ustawienia

  • Ta aktualizacja dodaje przycisk "Dodaj teraz" na stronie Ustawienia > Konta. Po jego kliknięciu możesz dodać adres e-mail odzyskiwania, jeśli jeszcze nie dodałeś/aś go do swojego konta Microsoft. Ten przycisk pojawia się tylko po zalogowaniu na konto Microsoft.
  • Dodano kartę rekomendacji Game Pass na stronie głównej Ustawień w Windows 11 w edycjach Home i Pro po zalogowaniu na konto Microsoft. Karta pojawia się tylko, gdy grasz aktywnie na PC.
  • Zaczęła być wprowadzana zmiana, która przekierowuje linki ze strony "Czcionki" w Panelu sterowania do strony "Czcionki" w Ustawieniach > Personalizacja > Czcionki.

Poprawki błędów

  • Rozwiązano problem prowadzący do okna dialogowego błędu w Pcasvc.dll z wiadomością "Missing entry: PcaWallpaperAppDetect" po upgradzie z Windows 11 22H2/23H2 do builda 26xxx.

Znane problemy

Ogólne

  • Microsoft bada raporty od Insiderów w Canary i Dev Channels, którzy utknęli w buildzie 26040 lub 23620.

Windows Update

  • Strona ustawień Windows Update nie wyświetla się prawidłowo u Insiderów korzystających z niektórych języków (nie pokazuje się tekst). Jeśli tego doświadczasz, aktualizacja i tak powinna wykonać się sama, choć możesz potrzebować na to poczekać.

Menedżer zadań

  • Kolory w sekcji "Wydajność" mogą nie wyświetlać się prawidłowo w trybie ciemnym.

Wprowadzanie głosowe

  • Insiderzy mogą trafić na błędy przy próbie korzystania z dostępu głosowego w niektórych językach, np. chińskim.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/06/28/announcing-windows-11-insider-preview-build-26244-canary-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia