Łącznik SharePoint News dla Teams zostanie wycofany

Łącznik SharePoint News dla Teams zostanie wycofany

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/24/2024, 7:00 PM

Liczba odsłon: 194

Łącznik SharePoint News służył dotąd jako cenne narzędzie w Microsoft Teams, płynnie integrując wiadomości programu SharePoint z kanałami zespołów. Wraz z postępem prac nad bardziej innowacyjnymi metodami Microsoft odchodzi od SharePoint News na rzecz alternatywnych, bardziej zintegrowanych rozwiązań. Znamy już harmonogram wycofania tego łącznika.

Naszą decyzję, by wyjść poza łącznik SharePoint News wynika z naszego zaangażowania w zapewnienie płynnego i nastawionego na współpracę środowiska. Dzięki obecnym postępom w Microsoft Teams i SharePoint możemy wykorzystać alternatywy, zapewniając aktualizacje w czasie rzeczywistym i dyskusje w kanałach Teams. Zachęcamy Cię do eksplorowania bogatych alternatyw dla łączników SharePoint News, takich jak Teams Workflow, Viva Connections i Viva Amplify, które oferują bardziej zintegrowane i bogate funkcjonalnie doświadczenie wiadomości, które kontynuuje udostępnianie stron z wiadomościami SharePointa na Twoich kanałach zespołów – wyjaśniają Rob Nunez i Catherine Chuaga z Microsoft.

Łącznik SharePoint News dla Teams zostanie wycofany

Proponowane przez Microsoft alternatywy to powiadomienia o wiadomościach z Viva Connections, Viva Amplify łączące procesy wewnętrznej komunikacji w jednym narzędziu oraz tworzenie własnych przepływów pracy w Teams. Proces odchodzenia od łącznika SharePoint News rozpocznie się od wyłączenia możliwości tworzenia nowych łączników 22 lipca 2024 i będzie kontynuowany od 26 sierpnia wraz z wycofywaniem skonfigurowanych łączników.

Zmiany wydarzą się automatycznie w zapowiedzianych terminach. Nie są wymagane żadne działania ze strony administratorów, choć Microsoft sugeruje, aby powiadomili oni swoich użytkowników o zmianie, zaktualizowali powiązaną dokumentację i udostępnili alternatywne rozwiązania.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/sharepoint-news-connector-retirement/ba-p/4171196

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia