Koniec zamieszania w Slow Ring. Nowy build 19H2 18362.10019

Koniec zamieszania w Slow Ring. Nowy build 19H2 18362.10019

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 9/6/2019, 8:47 AM

Liczba odsłon: 2464

Microsoft udostępnił już wszystkim testerom w 19H2 w Release Preview, a nie tylko tej garstce wybranych. To jednak nie wszystko, bo dziś aktualizację otrzymali również testerzy w ramach Slow Ring, a co ważne, otrzymali jedną i tą samą kompilację. Koniec testów A/B - każdy otrzymał ten sam nowy build 18362.10019 z włączonymi nowymi funkcjami 19H2. Lista zmian obejmuje:

Kalendarz 19H2

 • Kontenery Windows wymagają dopasowanej wersji hosta i wersji kontenera. Ogranicza to klientów i ogranicza kontenery systemu Windows do obsługi scenariuszy mieszanych wersji kontenerów. Ta aktualizacja zawiera 5 poprawek, które rozwiązują ten problem i pozwalają hostowi na uruchamianie kontenerów niższego poziomu na wyższym poziomie w celu izolacji procesu.
 • Poprawka umożliwiająca producentom OEM zmniejszenie opóźnień związanych z piórem i Windows Ink w oparciu o możliwości sprzętowe ich urządzeń zamiast stosowania opóźnienia w typowej konfiguracji sprzętowej wybranej przez system operacyjny.
 • Funkcje Key-rolling lub Key-rotation umożliwiają bezpieczne udostępnianie haseł odzyskiwania na urządzeniach AAD zarządzanych przez MDM na żądanie narzędzi Microsoft Intune / MDM lub za każdym razem, gdy hasło odzyskiwania jest używane do odblokowania dysku chronionego funkcją BitLocker. Ta funkcja pomoże zapobiec przypadkowemu ujawnieniu hasła odzyskiwania w ramach ręcznego odblokowywania dysku funkcją BitLocker przez użytkowników.
 • Zmiana umożliwiająca głosowym asystentom zewnętrznym aktywację głosową nad ekranem blokady.
 • Można teraz szybko utworzyć wydarzenie bezpośrednio z palety wysuwanej Kalendarz na pasku zadań.
 • Panel nawigacyjny w menu Start rozszerza się teraz po najechaniu na niego myszką, aby lepiej informować, dokąd prowadzi kliknięcie.
 • Dodano przykładowe obrazy, aby pokazać, jak wygląda „baner” i „Centrum akcji” podczas dostosowywania powiadomień w aplikacjach, aby te ustawienia były bardziej przystępne i zrozumiałe.
 • Ustawienia powiadomień w obszarze Ustawienia - System - Powiadomienia będą teraz domyślnie sortować nadawców powiadomień według ostatnio wyświetlanego powiadomienia, a nie nazwy nadawcy. Ułatwia to znajdowanie i konfigurowanie częstych i ostatnich nadawców. Dodaliśmy również ustawienie, aby wyłączyć odtwarzanie dźwięku, gdy pojawią się powiadomienia.
 • Teraz wyświetlamy opcje konfigurowania i wyłączania powiadomień z aplikacji / witryny bezpośrednio w powiadomieniu, zarówno jako baner, jak i w Centrum akcji.
 • W górnej części Centrum akcji dodaliśmy przycisk „Zarządzaj powiadomieniami”, który uruchamia główną stronę ustawień „Powiadomienia i akcje”.
 • Dodaliśmy dodatkowe możliwości debugowania dla nowszych procesorów Intel. Dotyczy to tylko producentów sprzętu.
 • Wprowadziliśmy ogólną poprawę żywotności baterii i wydajności energetycznej komputerów PC z niektórymi procesorami.
 • Procesor może mieć wiele „preferowanych” rdzeni. Aby zapewnić lepszą wydajność i niezawodność, wdrożyliśmy zasadę rotacji, która bardziej sprawiedliwie rozdziela pracę między te preferowane rdzenie.
 • Włączono Windows Defender Credential Guard dla urządzeń ARM64 dla dodatkowej ochrony przed kradzieżą danych uwierzytelniających dla przedsiębiorstw wdrażających urządzenia ARM64 w swoich organizacjach.
 • Umożliwiono przedsiębiorstwom uzupełnienie zasad systemu Windows 10 w trybie S, aby umożliwić tradycyjne aplikacje Win32 (stacjonarne) z Microsoft Intune.
 • Zaktualizowano wyszukiwanie w Eksploratorze plików, aby wyświetlać sugestie oparte na Sieci oprócz plików lokalnie indeksowanych na komputerze.
 • Narrator i innych technologie pomocnicze mogą odczytywać, gdzie znajduje się klawisz FN na klawiaturze i w jakim jest on w stanie (zablokowany czy odblokowany).

Jak widać, sprawa 19H2 w Slow Ring zaczyna się klarować. W Release Preview panuje jeszcze małe zamieszanie, ale nie powinno ono potrwać długo. Microsoft musi dopracować wszystkie detale, by proces udostępniania nowych aktualizacji wreszcie zadziałał bezbłędnie. Do premiery 19H2 nie zostało dużo czasu, ale też nie ma za bardzo na co czekać. Microsoft się nie śpieszy, jesienną aktualizacją okroił z wielu rewolucji i jest ona dla niego poligonem doświadczalnym. Ważne, by ta duża, wiosenna aktualizacja działała bez zarzutu.