Koniec wsparcia dla Surface Laptop 2

Koniec wsparcia dla Surface Laptop 2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/27/2022, 3:00 PM

Liczba odsłon: 1069

Dzisiejsza data — 27 grudnia 2022 roku — to ostatni dzień wsparcia Surface Laptop 2. Po ponad 4 latach od premiery druga generacja laptopa Microsoftu oficjalnie zakończyła swój cykl życia i odtąd nie będzie już otrzymywać aktualizacji firmware'u ani sterowników.

Surface Laptop 2 trafił do sprzedaży 16 października 2018 roku razem z Surface Pro 6. Był to następca oryginalnego Surface Laptopa z czerwca 2017 roku, z którym dzielił niemal identyczny design. Jak jednak przystało na kolejną generację, "Dwójka" zaliczyła skok wydajności (85% wzrost szybkości względem pierwowzoru) i została wydana w nowej opcji kolorystycznej. Domyślnym, preinstalowanym systemem był Windows 10 Home. O możliwościach Laptopa nakręciliśmy swego czasu materiał wideo, z którego możecie dowiedzieć się więcej:

Surface Laptop 2 już podczas oficjalnej zapowiedzi był promowany jako wydajniejszy od konkurencyjnych MacBooków. Na medal zasługuje akcja marketingowa Microsoftu, w której sam Mac Book osobiście przyznaje, że Surface Laptop 2 jest lepszy (tak, Microsoft znalazł osobę, która tak się nazywa, i zatrudnił ją do reklamy!).

Surface Laptop jest wciąż kontynuowaną linią, która doczekała się pięciu generacji. Ostatnia, Surface Laptop 5, debiutowała w październiku 2022 roku. Linia rozgałęziła się też, owocując takimi produktami, jak Surface Laptop SE, Surface Laptop Studio, Surface Laptop Go i Surface Laptop Go 2.

Następnym w kolejce do odłączenia wsparcia jest Surface Book 2. W przeciwieństwie do Laptopa 2 jest on wspierany już 5 lat i zostało mu jeszcze pół roku. Jednak i on nie pobije rekordzisty — Surface Pro 3, który otrzymywał aktualizacje firmware'u przez aż 7,5 roku.