"Komunikaty Microsoft Edge to eksperyment wśród Insiderów"

"Komunikaty Microsoft Edge to eksperyment wśród Insiderów"

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 9/13/2018, 1:01 PM

Liczba odsłon: 900

Wczoraj informowaliśmy, że część użytkowników testowych wersji October 2018 Update systemu Windows 10, skarży się, że podczas prób zainstalowania przeglądarek internetowych Mozilla Firefox lub Google Chrome, otrzymują nachalne komunikaty, sugerujące pozostanie przy Microsoft Edge. O co właściwie chodzi?

Dzisiaj Microsoft potwierdził, że faktycznie prowadzi taki eksperyment, ale tylko w kompilacjach programu Windows Insider i zgodnie z jego regulaminem ma do tego prawo, ponieważ wersje testowe, jak sama nazwa wskazuje, służą testowaniu różnych funkcji i zbieraniu opinii na ich temat. Poniżej cytujemy wypowiedź rzecznika prasowego Microsoftu.

Ten element był testowany tylko wśród Insiderów. Program Windows Insider jest naszym poligonem doświadczalnym, na którym możemy sprawdzać działanie różnych funkcji, a na podstawie opinii użytkowników, planujemy ich dalszy rozwój lub porzucamy pomysł. Jednak to użytkownik ostatecznie decyduje o tym, z jakiej przeglądarki internetowej czy innych programów chce korzystać i ma do tego pełne prawo.

Przy krytykowaniu Microsoftu za prowadzenie testów dosyć natarczywej funkcji, należy pamiętać, że podobne praktyki na szeroką i publiczną skalę prowadzi m.in. Google, które w wielu swoich serwisach sugeruje zainstalowanie przeglądarki Chrome.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia