Kolejny obraz ISO Windows 11 już dostępny (build 22454 w Dev Channel)

Kolejny obraz ISO Windows 11 już dostępny (build 22454 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/13/2021, 1:27 PM

Liczba odsłon: 4049

Niecały miesiąc temu Microsoft udostępnił pierwszy oficjalny obraz ISO Windows 11 w kompilacji 22000.132. Było to jeszcze przed wyraźnym oddzieleniem kanałów Dev i Beta, a także przed zmianą numeracji buildów. Wydanie oznaczono jako Dev Channel, jednak wspomniany build ukazał się też w kanale Beta. Teraz, gdy zmiana już zaszła, Microsoft udostępnia następny obraz ISO — tym razem już wyłącznie w kanale deweloperów.

Windows 11 ma datę premiery ustaloną na 5 października. Ta jesienna wersja otrzymuje ostatnie szlify w Beta Channel, natomiast kompilacje w Dev Channel nie są już przypisane do żadnej szczególnej wersji. Innymi słowy nie odpowiadają już doświadczeniu tego Windows 11, który zostanie wydany w przyszłym miesiącu. Zamiast tego wybiegają w przyszłość, choć bliżej nieokreśloną. Kompilacje te są mniej stabilne, za to dają wczesny dostęp do najnowszych zmian i funkcjonalności, które trafią do wydania stabilnego Jedenastki w którymś z kolejnych wydań. Po raz pierwszy obraz ISO nowego systemu startuje właśnie z takiej pozycji.

Kompilacja 22454 to obecnie najnowsza wersja Windows 11 Insider Preview. Została wydana 9 września. W tym samym dniu ukazał się też inny build w kanale Beta, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, nie był on już nastawiony na wczesny dostęp, ale raczej na szlifowanie wydania premierowego.

Obrazy ISO systemu Windows 11 można pobrać legalnie i za darmo ze strony Windows Insider Preview Downloads. Przy pomocy obrazu nagranego na nośnik (pendrive USB lub DVD) możesz zrobić czystą instalację lub też zaktualizować system z poziomu Windows 10. Na podanej stronie możesz wygenerować indywidualny link, który będzie aktywny przez 24 godziny. Po tym czasie można wygenerować kolejny.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia