Jak zmienić edycję Windows 10/11 Home/Pro?

Jak zmienić edycję Windows 10/11 Home/Pro?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/15/2024, 5:20 PM

Liczba odsłon: 509

Teoretycznie upgrade/dowgrade z Windows 10/11 Home do Pro i odwrotnie wymaga czystej instalacji i nie można go wykonać bezpośrednio. W praktyce istnieją sposoby, by ominąć ten niewygodny etap. Istnieje nieoficjalne narzędzie Helper-Tool for Windows 10/11/Server In-Place-upgrades and changing between Windows Editions, które pozwala zmienić edycję Windowsa. Jeśli jednak nie chcesz z niego korzystać, możesz po prostu samodzielnie wykonać zmiany w rejestrze.

Bob Pony na Twitterze przedstawił łatwy sposób na downgrade z Windows 10 Pro/Windows 11 Pro i wyższych edycji do Windows 10 Home/Windows 11 Home. Wystarczy otworzyć Edytor rejestru i zmienić wartość EditionID na Core w HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion, a następnie uruchomić instalator edycji Home (plik exe). Na pytanie, czy można to zrobić odwrotnie, autor odpowiedział:

Upgrade'owanie z Windows 10/11 Home do Pro lub wyższej edycji jest łatwe! Po prostu zmień swój klucz produktu Windows, udając się do aplikacji Ustawienia i na stronę aktywacji. Następnie kliknij "Zmień klucz produktu" i wprowadź swój klucz produktu Windows 10/11 Pro lub wyższej edycji.

Edytowanie rejestru może wiązać się z ryzykiem, dlatego polecamy wcześniejsze wykonanie jego kopii zapasowej. Jeśli natomiast zależy Ci na wspieranym, oficjalnym sposobie, to sprawdź nasz niedawny artykuł: Jak uaktualnić Windows 11 Home do Pro za pomocą Microsoft 365 Business?

Źródło: https://www.neowin.net/news/this-registry-trick-lets-you-seamlessly-upgrade-to-windows-1011-pro-from-home/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia