Inteligentne podsumowanie spotkania już ogólnodostępne w Teams Premium

Inteligentne podsumowanie spotkania już ogólnodostępne w Teams Premium

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/31/2023, 2:20 PM

Liczba odsłon: 987

Wcześniej w tym roku Microsoft wyszedł z nową ofertą Teams Premium, która wprowadza do komunikatora dodatkowe funkcje AI, personalizacji i ochrony. Jedną z nich są inteligentne podsumowania spotkań oparte na modelu GPT-3.5. Wczoraj firma ogłosiła ich ogólną dostępność, a także zapowiedziała jej rozszerzenie o kolejne wersje językowe w tym roku.

Inteligentne podsumowanie (Intelligent Recap) pozwala zaoszczędzić czas na przeglądaniu nagrań ze spotkań. Funkcjonalność wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby automatycznie dostarczać pełny ogląd spotkania. Wygenerowane przez AI rozdziały oparte na PowerPoint Live dzielą spotkanie na sekcje z użyciem zawartości z prezentacji. Łatwiej jest więc wybrać segment najbardziej dla nas odpowiedni. W przyszłości inteligentne podsumowania będą automatycznie generować etapy spotkania również w oparciu o transkrypcję. Użytkownicy otrzymują wglądy, takie jak automatycznie generowane notatki ze spotkania, rekomendowane działania i spersonalizowane wyróżnienia.

Dzięki podsumowaniom generowanym automatycznie przez Microsoft Teams możemy skupić się na dyskusji zamiast na sporządzaniu notatek. Te są tworzone przez model GPT, ten sam, który napędza usługi pokroju ChatGPT, Bing Chat i Microsoft 365 Copilot (choć tu jeszcze w poprzedniej iteracji 3.5). W ramach tego doświadczenia są także dostępne spersonalizowane znaczniki osi czasu, które widzisz tylko Ty. Informują one o dołączeniu do spotkania lub opuszczeniu go w nagraniu, dzięki czemu możesz szybko kliknąć i wysłuchać tego, co przegapiłeś. Spersonalizowane znaczniki na osi czasu zostaną rozszerzone, aby uwzględnić, kiedy wymieniono Twoje imię i nazwisko oraz udostępniono ekran.

Inteligentne podsumowania działają na razie tylko w języku angielskim. Microsoft zapowiedział dodanie kolejnych wersji językowych jesienią tego roku.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/intelligent-meeting-recap-in-teams-premium-now-available/ba-p/3832541

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia