Google testuje rozpoznawanie twarzy w nowym Androidzie

Google testuje rozpoznawanie twarzy w nowym Androidzie

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 6/6/2019, 2:14 PM

Liczba odsłon: 2982

Face ID to funkcja ciesząca się sporą popularnością wśród użytkowników telefonów Apple. Chodzi o rozpoznawanie twarzy, które umożliwia użytkownikom odblokowanie urządzenia i logowanie się do wybranych aplikacji. Póki co takiej funkcji w formie natywnej nie ma na Androidzie, czyli głównym konkurencie iOS od Apple na rynku smartfonów, ale wygląda na to, że zmieni się to już tego lata.

W przypadku Androida, na razie, podobne rozwiązania oferowane są przez producentów urządzeń, m.in. Samsunga i LG. Opinie na temat takiej opcji były podzielone, bo jedni stosowali lepsze algorytmy od drugich. W najnowszej wersji testowej Android Q dla deweloperów Google wprowadziło natywną funkcję rozpoznawania twarzy, która ma stawić czoła Face ID produkcji Apple. Sam system Android Q ma zapowiedzianą premierę na koniec lata tego roku.

Oczywiście implementacja rozpoznawania twarzy w urządzeniu z najnowszym Androidem nie będzie taka prosta. Już kilka miesięcy temu okazało się, że urządzenia będą musiały zostać wyposażone w specjalny hardware, który będzie skanował twarz jako model 3D i maksymalnie ograniczał możliwość oszustwa. Można więc oczekiwać, że ta prosta metoda logowania będzie dostępna głównie we flagowych modelach telefonów i tych droższych ze średniej półki.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia